Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa zwijacza - Ilość obrotów kierownicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, w środku jest linka miedziana. W zasadzie jest to zwykły przewód wielożyłowy, który można kupić w każdym sklepie elektronicznym. Jest dość gruba i po przegięciu zapamiętuje kształt. Taśmy ze skanerów, drukarek lub ta orginalna są znacznie bardziej sprężyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam nie wiem czy ten temat był jak większość mam problem z taśmą wiem na pewno że jest zerwana bo mi tempomat nie działa, kupiłem więc na allegro całego pająka sprzedawca gwarantuje że jest dobra wytłumaczył mi że powinienem tą taśmę wraz z manetkami zakładać na wyprostowanych kołach, przed tym powinienem nastawić jednak taśmę czyli maksymalnie skręcić w jedną stronę a później w drugą i ustawić na środku tylko teraz pytanie w którą stronę najpierw bo domyślam się że ta taśma zwija się w jednym kierunku i jak to pomylę to jak założę i skręcę później kołami to zerwę ją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafik1987, przy ustawianiu taśmy musisz bardzo uważać aby jej nie zerwać - jeżeli poczujesz lekki opór to nie kręć dalej.

Przekręć taśmę maksymalnie do lewej strony (j/w aż poczujesz minimalny opór), aby w ogóle móc przekręcić taśmę musisz wcisnąć zabezpieczenie które znajduje się od wewnątrz (tak gdzie po zamontowaniu jest kolumna kierownicza) i z tym wciśniętym zabezpieczeniem kręcisz do lewej, po czym 1,5 obrotu w prawo - wówczas kable od poduszki i tempomatu powinny być dokładnie na środku u góry a w otworze który znajduje się lekko po prawej strony powinno być widzialne "0", które mówi, iż taśma została wycentrowana.

Wówczas na wyprostowanych kołach ją zakładasz.

PS

Za tydzień jestem w Lublinie, jeżeli masz z tym problem mogę Ci ją założyć - nie zajmie to dłużej niż kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zewnętrzny pierścień zwijacza (plastik czarny z dziurką), pokazuje jak jest taśma zwinieta. Jeżeli dziurka jest mniaj wiecej na godzinie 2 i widać przez niż dziurkę w wewnętrznej białej podkowie to koła są na wprost. Jeżeli przez dziurkę widać R na białej wewnętrznej podkówce to znaczy ze koła na maksa w prawo, L to w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Udało mi się w końcu naprawić zwijacz choć nie było łatwo. Za pierwszym razem używałem do tego kabla od HDD ciętego na metry niestety zrywał się po kilku dniach. W zimę szybko twardniał i moment go zrywało. Do tego dochodzi wyrobienie elementu w tym zwijaczu i dzięki temu kółko zębate wypada i zrywa taśmę ale jak już ktoś opisał trzeba zrobić pierścień uszczelniający aby wszystko ściślej do siebie przylegało. Niestety niewiele wiem o tym pierścieniu bo ja go nie robiłem tylko teść. Ja naprawiłem samą taśmę. Identyczna taśma jak od poduszki to taśma sygnałowa karetki (skaner, ploter itp), no może nie identyczna bo tą co ja mam ma 20 ścieżek i nie pasuje do naszego zwijacza (gęściej umieszczone ścieżki), numer lub model taśmy to SUMITOMO-C AWM 2896 80C 30V VW-1 -F-. Musiałem ją przeciąć ostrożnie nożyczkami. Koszt takiej taśmy na necie to czasami dwukrotna cena zwijacza (widziałem nawet cenę 1200 zł szok!!!) ale znalazłem taką firmę z tego co widzę na ich stronie taśma ta kosztuje 15 zł!!!! (link poniżej) nie wiem tylko jaka jest jej długość ale warto zadzwonić i się dowiedzieć

 

http://www.itserwis.net/sklep/index.php?ma...products_id=348

 

więc warto zaryzykować kupno jeżeli umiemy choć trochę lutować. Ja nigdy nie lutowałem przed zrobieniem taśmy ale miałem dobrego nauczyciela i udało mi się zlutować. Dla pokazania zrobiłem kilka fotek które zamieszczam. Aha długość takiej taśmy to tak jak piszą w tym temacie 54 cm a szerokość nie więcej jak 1 cm. Tak więc odrobinę cierpliwości 15 zł + cena wysyłki i możemy mieć nową taśmę w swoim samochodzie.

post-26801-1302126032_thumb.jpg

post-1-1302126032_thumb.jpg

post-1-1302126033_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmę lepiej jest przełożyć przez szczelinę, przez którą przechodzi w oryginale i przylutowac do ścieżek. nie trzeba wtedy używać tych kawałków przewodów. Ja w ten sposób naprawilem trzy zwijacze. Wydaje mi się, że jednak im mniej połączeń tym lepiej. Najważniejsze jednak, że działa i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kupię uszkodzony kompletny zwijacz - propozycję wraz z ceną proszę pisać na PW bądź na gg: 10357892

 

Kupię dokładnie 2 zwijacze bo u żony też padł - jeżeli ktoś jeszcze ma to proszę o informację.

 

Tak dla żony :-D , po co ściemniasz człowieku, napisz wprost że czerpiesz z forum wiedzę, a potem za polutowanie bierzesz 325 minus koszt uszkodzonego zwijacza, który każdy z forum w dobrej wierze odda ci za grosze.

 

http://allegro.onet.pl/tasma-zwijacz-pajak...1569367340.html

 

Nie że ci żałuje, ale mi kolega z forum polutował za kilka piwek :-D

Sam chciałem ci sprzedać zwijacz za tyle ile kupiłem 60zł cały pająk. Porobiłem zdjęcia, napisałem że jak to nie ten to możesz odesłać, spakowałem czekałem na przelew a ty nawet nie napisałeś że klient ci się rozmyślił i masz mnie w dupie.

 

Chyba że u żony to była tylko kostka pod siedzeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zabrałem się za naprawę (po przeczytaniu postów) sam.

Nie mając taśmy od skanera (lub innego urządzenia), użyłem taśmy FDD (napęd dyskietek w PCecie).

Kilka uwag:

1. taśma MUSI mieć taką samą długość co oryginalna

2. okazało się po zwinięciu, że jest ciut za szeroka - musiałem usunąć wszystkie "karby" na białym elemencie - zewnętrzne za pomocą noża, wewnętrzne lutownicą (wytopiłem). Ale może są cieńsze (taśma była z kompa z 2000r.)

3. według mnie najlepiej zwinąć całą taśmę na wewnętrzny element, założyć na niego biały (u mnie ten z usuniętymi "karbami")- możliwe założenie tylko w jednej pozycji (tak aby przechodziła przez wolną część taśma) - nie da się pomylić, na niego założyć zębatkę i trzymając całość zębatką do góry (tak, aby nie spadła), zakładamy zewnętrzną część (tą największą).

tak złożony zwijacz jest w skrajnej pozycji - wystarczy go ustawić (2 obroty z niewielkim "hakiem") do pozycji środkowej.

 

do tej pory działa bez zarzutu

post-22430-0-46578600-1309726119_thumb.jpg

Edytowane przez telemah1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam wszystkich jestem nowym uzytkownikiem forum i od nie dawna zaczynam miec ten problem ze zwijakiem i nie dlugo zabiore sie do niego i wlasnie mam pytanie czy jak jeszcze sie nie zerwal i nic sie nie dzieje poza odglosem z kierownicy to czy jest jeszcze mozliwe ze uratuje ta tasme. trosze poszperalem w necie i znalazlem jeszcze to moze sie przyda. tasma polaczeniowa ^^

http://www.tasmy-pozostale.impelshop.com/?thisOffset=50&page=1

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.7 - logika wypowiedzi

Zastosuj czasem przecinki i kropki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!