Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja CB radia w Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

koledzy ja do swojej megi założyłem cb albrecht 6890 ,z racji ,że jest mało miejsca w coupece póki co jestem ządowolony i nie musiałem dokładać dodatkowych głośników bo ten kóry jest daje świetnie rade, samo radio z przewodami ukryłem pod deska a kabel ma 2 m dlugości, panel zamontowałem obok zegarka z tym ,że mam nieoryginalne radio wiec wyświetlacz jest mi zbędny pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ja k montują radyjka na podsufitce, ale jak to by wyglądało w Megi?? Najlepsza opcja cyba pod radiem, tylko konieczne było by podciągnąć kable od zapalniczki jakoś w środku żeby nie bylo ich widać. czekam na nowe propozycje bo sam też mam zamiar zainstalować na stałe. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No ja sobie zamontowałem radyjko Johny II, tak jak kolega Konar,w razie problemów z miejscem gdzie zostawiam autko to odkręcam 2 śrubki i chowam radyjko pod siedzenie, antenę zawsze chowam odkąd mi dresiarze ukradli z dachu starą antenę. Ale niema tago złego co by na dobre nie wyszło i kupiłem lepszą antenkę Ohio. :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Ja mam zamontowane pod radiem w tej wnęce. Na allegro sa specjalne kieszenie w które można to ładnie zamontować. Jutro wrzucę foti jak to wygląda u mnie. Jedyne co to trzeba poświęcić 15min na montaż i jakieś drobne fundusze na kieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja mam tak:

zdjecie469.jpg

 

ogólnie radia używam tylko na trasie więc gruszka leży w podłokietniku a głośnik w półeczce na kubek, zasilanie podłączyłem do stałego plusa z instalacji do radia więc żadnych kabelków nie ma, chciałem mieć porządek i chyba mi wyszło, tylko trochę ta kieszeń mało estetyczna- radio to TTi 880

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam dziś i ja zamontowałem swoje radio ^^ w środku nie było problemu zamontowałem je za podłokietnik a zasilanie obecnie pod wtyczkę zapalniczki.

Problem mianowicie był z anteną obecnie kabelek leci od lewej częsci dachu w dół za klapą między uszczelką na budzie a uszczelką na klapie za lampę za zderzakiem przez kratkę wentylacyjną i do środka przez bagażnik i boczek pasażera ^^ prawie 4m kabla. ale w sumie lepiej nie udało mi się go schować.

Natomiast problemem jest to że kabel na wejściu z dachu pod klapę przy zamykaniu u mnie mieści się tylko w rogu górnej części klapy co jest dość irytujące bo musiałem go przytwierdzić izolacją do budy aby broń boże się nie przesunął bo albo rozetnę kabel albo uszkodzę lakier.

Jutro podeślę fotki dla interesantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć lewą tylną lampę i przeprowadzając kabel od dachu we wnęce pomiędzy uszczelką a bokiem karoserii, tam gdzie miejsce na siłownik klapy, przeciągnij go przez otwór w karoserii gdzie wiązka do tej lampy jest przeprowadzona, kabel wpuść do środka za lewy boczek bagażnika. Później jak uważasz za stosowne. Ja poleciałem z nim po nadkolu w okolice schowka w podłodze i dalej po kanale środkowym do konsoli.

Tu przykładowa fotka, ta czerwona krzywa z lewej strony to proponowana przeze mnie trasa kabla.

49270445b037f668.jpg

Kabel masz już w środku nie przechodząc przez uszczelki. Jedynie jakbyś magnes chciał schować to sporadycznie przez uszczelkę do bagażnika wkładasz. Mam tak w sceniolu drugim pociągnięte ale ja magnesu z dachu nie zdejmuję, odkręcam tylko antenę z podstawy. Na górze słupka zastosowałem samoprzylepny uchwyt kablowy do przytrzymania kabla obok siłownika klapy ale nie jest konieczny.

No i prawie metr kabla masz więcej do dyspozycji.

Tak to u mnie wygląda w sceniolu, niestety fotka z kablem mało ostra:

13062011010eke.jpg 15012011003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Antena President ML145SM zamontowana w uchwycie custom z kwasiaka. CC nie lubi chyba CB radia bo klapa jest plastikowa, dach szklany i nie ma gdzie przystawić magnesu.

 

Witam,

 

Poważnie zastanawiam się na zamontowanie CB, zmieniłem auto na CC i bez radia czuje się jak bez ręki i dodatkowo moje konto zasiliło 10 pkt karnych :D Ostatnio wrzuciłem na próbę Presidenta Harry II ASC i antenę President Missouri która leżała sobie na tylnej półce za "zagłówkami". Powiem tak udało się niektóre wiadomości dochodziły ale problem zrobił się na mniej uczęszczanych drogach.

 

Domin_g Czy ten uchwyt przy klapie to kolega zakupił czy to przeróbka?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że kolega gojgien zrobił to tak jak ja właśnie zamierzam :D tylko niech mi kolega powie co to za zaślepka jest zamontowana przy podstawie magnesowej ??

u mnie radio będzie zamontowane w kieszeni w konsoli środkowej pod radiem.Zastanawiałem się jeszcze nad zakupem anteny zintegrowanej z antena radiową ale odradzono mi ten pomysł ze względu na słabe parametry takiej anteny a jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!