Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik temperatury zewnętrznej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcę Wam napisać jak naprawiłem czujnik temperatury zewnętrznej. Tylko się nie śmiejcie ze mnie :-P Może się to komuś przyda.

Nie wyświetlała mi się temperatura na wyświtlaczu. Po podłączeniu do kompa wyszło, że czujnik nie działa. Kupiłem na złomie czyjnik i po wymianie dalej to samo. Kupiłem na Allegro nowy (podróbkę) i dalej to samo. W konću przypomniało mi się, że to był Anglik (o czym oczywiście sprzedawca mi zapomniał powiedzieć). Lusterka były zamontowane z wersji europejskiej, tzn naszej. No, a czujnik jest po stronie pasażera. I tu był pies pogrzebany. Narazie rozwiązałem tem problem tak, że czujnik wrzuciłem luzem do lusterka od strony kierowcy i zobaczę, czy będzie pokazywał prawidłową temperaturę. Wiem, że dla wielu z Was jest to oczywiste, ale może komuś się przyda. Mi to odkrycie zajęło miesiąc. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Jak juz załozyles temat o czujniku temp. to pozwole sie zapytac jak sprawdzic (rozkrecajac samo lusterko ) czy ten czujnik wogole jest sprawny ? i jakiego koloru kabelki sa od niego ? Bo u mnie tez nie pokazuje temperatury ale załozyłem sobie navi carminat cabasse 2 i to pewnie przez to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury zewnętrznej ma dwa czarne kabelki. Żeby sprawdzić , czy działa trzeba sprawdzić jego opór. Ale niestety nie mam pojęcia jakie są prawidłowe wartości przy danej temperaturze. Ewentualnie można dorwać kogoś z takim samym samochodem i sprawdzić doświadczalnie albo kupić nowy i sprawdzić. Na Allegro jest sprzedawca (nick: turcjusz), który sprzedaje podróbki takich czujników temperatury zewnętrznej do Renault. Ja zapłaciłem za niego 30 zł + transport 6zł. W ASO to koszt ponad 200 zł.

[ Dodano: 2010-02-27, 13:40 ]

Jeski czyjnik nie wystaje od dolu to bedzie zaklamywał temp ! A jesli wlaczysz ogrzewanie lusterka to dobiero bedzie oszustwo :)

Czyli muszę wywiercić dziurę w lusterku, bo przekładanie kabli do drugiego lusterka to chyba zbyt dużo roboty.

[ Dodano: 2010-02-27, 22:58 ]

Jeski czyjnik nie wystaje od dolu to bedzie zaklamywał temp ! A jesli wlaczysz ogrzewanie lusterka to dobiero bedzie oszustwo :)

 

 

Dzisiaj testowałem czujnik. Podgrzewałem lusterka i nie zmieniła ię temperatura na wyświtlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

mam scenika II rok 2003 bylem w serwisie i powiedzieli , że to wina czujnika zewnętrznego?? objawy są takie:

-różnica temperatury jest przekłamana o 18 stopni C

(jeśli jest +10 na zewnątrz to wskazuje -8)

niezależnie czy jest 10C czy 20C różnica zawsze jest taka sama( czyli zaniżona o 18C)

Panowie czy to czujnik mi nawalił????

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik nawalił.

Miałem już to kiedyś i przypadkiem jechałem obok szrotu i zajechałem. Była tam stara laguna po przejściach, która posiadała takowy czujnik - więc wyrwałem (koszt 5 zł) i założyłem do swego auta. Teraz działa jak należy i nic nie przekłamuje. Stare auta to jednak były auta.

Pozdrawiam.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sprawdzałem swoja meganke.

Jak podswietle latarka wyswietlacz to widze symbol temp. na wyslwietlaczu. Mam wersje kombi Alize z 2009 ze zwyklymi lusterkami ( bez elektryki i bez podgrzewania). Jezeli chodzi o kostke w drzwiach to tyle samo przewodow dochodzi od drzwi jak odchodzi dalej nie ma zadnych kabli ktore by nie szly dalej. Dlatego nie wiem czy mozna i jak podlaczyc kable od wyswietlacza do kostki w drzwiach i dalej do lusterka.

 

Czy juz ktos to robil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może na prawym lusterku ten czujnik od temp. ? bo też mi nie pokazuje temp. na wyświetlaczu, a lusterka też mam bez podgrzewania i ustawiane ręcznie, a ten czujnik jest, chyba że to jest atrapa/zaślepka. W ogolę nie sprawdzałem jak tam ilość tych przewodów jest w drzwiach więc nie wiem czy nie podłączony jest czujnik czy może u mnie nie powinien działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj ten temat

http://megane.com.pl/m1-1-czujnik-temperat...znej-vt1477.htm

dotyczy Meganki/Scenica I ale zasada i problemy będą te same.

Sprawdź czy masz miejsce na wyświetlaczu do wyświetlania temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dokładnie i niestety nie ma nic na temat jak przeciagnąć kabelki z wyswietlacza do drzwi ( dalej sobie poradze). Ma wyswietlaczu mam miejsce do temperatury( jak mocna poswiece latarka to widac ). Nasuwa sie tez pytanie czy tylko tyle wystarczy

 

Prawy Alt Ci się zacina, przeczyść klawiaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przeciagnąć kabelki z wyswietlacza do drzwi

Wiesz rozbrajasz mnie!. Nie masz kabelków ? OK Trzeba pociągnąć nowe.

Pomyśl, będziesz kabelek ciągnął dookoła samochodu czy najkrótszą możliwą trasą? Przecież tam są wiązki kabli. Co za problem położyć dodatkowy kabelek wzdłuż nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!