Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik temperatury zewnętrznej.


Rekomendowane odpowiedzi

Opisze jeszcze raz. Mam wyślwietlacz na którym jak podświetle latarką to widać znaki temperatury. W prawych drzwiach jest kostka do której dochodzi tyle samo kabli jak odchodzi dalej. Nie mam czujnika a chce go mieć. Mam Megane II Grandtour wersja Alize z 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, myślałem, że będzie podobnie jak w MI/SI, ale tak nie jest.

Po analizie schematów wychodzi na to, że sygnał analogowy z czujnika temp. w lusterka biegnie sobie do UHC gdzie jest przetwarzany i wysyłany jako sygnał cyfrowy (?? - tego nie jestem pewien) jednym kabekiem na wyświetlacz (4 pin).

Przypuszczam, że nawet jak się założy czujnik i będą poprowadzone kabelki, w wersji optymistycznej to i tak trzeba będzie uaktywnić termometr CLIP-em.

W załączeniu niezbędne schematy. Prześledź sobie jak to wszystko leci.

Interesują Cię na tych schematach pozycje:

645 - moduł kontroli elektrycznej kabiny

653 - wyświetlacz radia

240 - lusterko elektryczne pasażera

 

kolory kabli ;

BA Biały

JA Żółty

RG Czerwony

BE Niebieski

MA Brązowy

SA Łososiowy

BJ Beżowy

NO Czarny

VE Zielony

CY Kryształowy lub Biały

OR Pomarańczowy

VI Fioletowy

GR Szary

0131.pdf

0115.pdf

0085.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz boczek prawych drzwi i zobacz jak wyglądają wiązki kabli

A może łatwiej dostać się do kostki lusterka i tam policzyć piny w kostce <ok>

Przy maksymalnie wypasionej wersji lusterka (el. sterowanie, podgrzewanie, składanie i czujnik temperatury) powinno być 10 pinów. Im uboższa wersja pinów mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat <ok>

Mam w prawym lusterku ten czujnik temp, na wyświetlaczu za to nie ma nic, znaczy się wszystko wyświetla poza temperaturą.

I tutaj proszę o pomoc, co najlepiej najpierw sprawdzić aby mocno nie rozbierać auta jak np: tapicerki na drzwiach to też nie chce nic połamać, może gdzieś kabelek padł ? albo jest wyłączony.

Lusterka mam ustawiane ręcznie nie podgrzewane więc ile tam powinno iść kabelków ? albo jak to wygląda przy wyświetlaczu, można osobno wypiąć sygnał z temp tak aby reszta działała ?

Jak ktoś może to niech to opisze wszystko po kolej tak łopatologiczne bo słaby w tym jestem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biper78, Nie poddawaj się - trzeba walczyć do końca. Ja np nie miałem elektrycznych lusterek i podgrzewanych zarazem. Ponadto nie było w nich czujnika temperatury a jednak teraz mam to wszystko. Poświęć troszkę czasu a zobaczysz jak będziesz szczęśliwy jeśli zrobisz to sam. <ok> :( :roll: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, wyjaśnia praktycznie wszystko.

Przypominam, że w temacie zostały zamieszczone schematy, które powinny wyjaśnić co i jak. No i nie wiedziałem, że jest już wykonana linia temp. do wyświetlacza. Tazesz, po prostu zebrał wszystko do kupy ;-)

Opis zostanie umieszczony na downloadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!