Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik temperatury zewnętrznej.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

byłem na diagnostyce komuterowej , pojawił sie błąd czujnika temp zew. co dziwne w lusterku brak czujnika-dziura, lusterka manulane bez podgrzewania

ściągnołem plik z download ale dla mnie jest zupełnie nie zrozumiały proszę kolegów o zobrazowanie podłączenia czujnika w sposób jak dla laika

dzieki

Przemo zajmi sie odpowiedziami nie poprawianiem literówek chyba ze jesteś tu tylko od tego :-)

Edytowane przez agata88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zdejmujesz szkło lusterka, odpinasz zaczepy osłony zewnętrznej i widzisz czujnik. Odpinasz go od ramy lusterka, odcinasz jego przewody blisko czujnika, i z tymi kikutami łączysz przewody nowego czujnika, który już włożyłeś w miejsce starego. Wcześniej zakładasz na jedną lub drugą stronę koszulki termokurczliwe. Przewody lutujesz lub skręcasz, nasuwasz koszulki i podgrzewasz nawet zapalniczką. Watro tak poprowadzić przewody by ich nadmiar i łączenie było z przedniej strony ramy, co pozwoli w obudowie ich nadmiar schować i nie będą się płatały od strony zwierciadła przy zębatkach.

poniżej zrzutu i opis z pdf-a

post-2372-0-91903500-1357931453_thumb.jpg post-2372-0-28977700-1357931469_thumb.jpg post-2372-0-87865900-1357931485_thumb.jpg

PONOWNY MONTAŻ

Zespawać oba przewody sondy temperatury i

zaizolować je za pomocą osłonek termokurczliwych.

Zamontować obudowę i taflę lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prubowalem nacisnac te zaczepy ale nic nie dryga czy trzeba ta tylna obudowe jeszcze jakos podwazyc?

A co do podlanczania kabelkow czujnika mozna tez uzyc zwyklej kostki elektrycznej.

 

Pozdro

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba ta tylna obudowe jeszcze jakos podwazyc

Raczej nie podważaj, by nie uszkodzić krawędzi tej osłony. Zaczepy należy przesunąć lekko w bok i dopiero wciskać. Warto wspomnieć, że jest tam jeszcze jeden, 5 zaczep nad osią składania lusterka, na szkicach jest niewidoczny.

możesz zastosować kostkę, ważne by był tam dobry styk. Jakiekolwiek niedokładne połączenie będzie podwyższało rezystancję i wyświetlana temperatura będzie błędna. To właśnie od rezystancji całego obwodu jest uzależnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Metoda opisana przez Gojgien bardzo prosta do wykonania. Dziś sam w praktycznie identyczny sposób wymieniłem wadliwy czujnik. Kable skręciłem i koszulkę termoskrętną podgrzałem zapalniczką i wszystko cyka. Polecam tę aukcję

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-renault-megane-ii-i3235169658.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam taki problem że auto stoi na słońcu 8 godz i kiedy wsiadam do auta mam temp 12st C ale kiedy przejadę 400m temp wzrasta i pokazuje prawidłową.

Czy ktoś miał taki przypadek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, sytuacja powtórzyła się już 3-4 krotnie. Dziwne że różnica jest ja stoi 12 a później jak przejadę to np. 30 auto stało na parkingu w pełnym słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Szukam pomocy w diagnozie co jest nie tak. Otóż mam Megan II z 2003 i jak ją kupiłem temperatura wariowała pokazywała -36, -38 potem rosła do +10 potem znikała potem pokazywał dobrze (tak mniemam bo w domu na termometrze była podobna). Kupiłem na allegro podrobke z gwarancją i wymieniłem. Po wymianie nie pokazuje nic wiec znowu zamontowałem starą i też nic nie pokazuje. Lusterka mam elektryczne (tutaj też pytanie jak sprawdzić czy moje lusterka grzeją auto na noc stoi w garazu) w aucie sterowanie ogrzewaniem i dmuchawą manualne Sprawdziłem że przy włączonym silniku jak i wyłączonym napiecie pokazuje 3,6 ale tylko wtedy gdy jest odłączony czujnik, jak podłącze czujnik to napiecie wynosi 0,01. Może ktoś doradzi coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wyświetlacz po odpaleniu auta (auto garażowane w garażu jakieś +17 stopni) pokazywał -38, -36 potem potrafił nic nie pokazywać po chwili pokazywał po wyjeździe na dwór (na dworze około +8) pokazywał +18. Kupiłem zamiennik zdemontowałem stary czujnik zgodnie z instrukcją i zamontowałem nowy teraz na wyświetlaczu nie ma nic. Wiec po kilku dniach mając wolną chwilę zdemontowałem nowy czujnik i zamontowałem stary i na wyświetlaczu nie mam nic. W związku z tym, że moja wiedza o budowie auta nie jest zbyt duża a powiedziałbym nawet uboga to staram się podchodzić na logikę, ale to czasami też nie jest pomocne. W związku z tym, że w każdych drzwiach mam lampkę i żadna z nich nie świeci, więc szukając problemu przy okazji sprawdziłem miernikiem czujnik temperatury. Do czujnika idą dwa kable jak czujnik jest odłączony to napięcie pokazywało 3,6 jak podłączyłem czujnik to napięcie pokazywało 0,01 i teraz nie wiem, co jest skopane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Masz gdzieś lekkie zwarcie na kabelkach, przypuszczalnie we wtyczce lusterka lub w drzwiach

2) Czujnik to termoelement, czyli rezystor, który zmienia rezystancję w zależności od temperatury. Nie wiem co zmierzyłeś bo napięcia na pewno nie, chyba, że podpiąłeś się do instalacji, to wtedy jest to możliwe. Żeby pomierzyć taki czujnik trzeba go zdemontować tzn. odłączyć od instalacji i dodatkowo zmieniać jego temp. Tylko czasem nie wrzucaj go do wrzącej wody.

3) Oba czujniki mogą być uszkodzone - tego nie da się wykluczyć.

Gdzieś na forum jest tabela Ohm/°C będziesz wiedział czy Twoje czujniki są dobre.

moja wiedza o budowie auta nie jest zbyt duża a powiedziałbym nawet uboga to staram się podchodzić na logikę, ale to czasami też nie jest pomocne.

Mylisz się, logika jest jak najbardziej pomocna, tyle, że jak nie masz wiedzy to i tak nic nie da. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

od jakiegoś czasu zauważyłem odmienne wskazania temp. zewnętrznej w mojej Megance niż wskazania z termometru który mam na dworze. Mianowicie, termometr na dworze przykładowo wskazuje temp. na 0'C a w Megance -3. Zawsze jest różnica między wskazaniami ok. 3-4' w dół w samochodzie. Jak trochę pojeżdżę to po jakimś czasie ta różnica się zmniejsza lub jest taka sama temp. co na termometrze na dworze.

Sprawdzałem też na innych termometrach i zawsze jest ta różnica.

Moje pytanie, czy czujnik jest walnięty czy szukać usterki gdzie indziej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!