Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

klapka recyrkulacji nawiewu - jak się do nie


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby opisać dokładnie jakie są objawy uszkodzenia tej nieszczęsnej klapki, jaki dźwięk, itp. Coś mi stuka za schowkiem pasażera ale regulacja cyrkulacji powietrza działa ok, podczas zmiany obiegu powietrza z zamkniętego na otwarty słyszę tylko jak delikatnie pracuje silniczek, nie ma żadnych stuków itp.

Mój problem polega na tym że podczas jazdy po nierównościach z podszybia dochodzi dziwny metaliczny dźwięk (stukanie) jakby coś się odkręciło lub ułamało i stuka o jakiś inny element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw testem zapachowym (tak jak to zrobił Bartek) czy ci się otwiera czy zamyka obieg. Jeśli coś poczujesz na obiegu zamkniętym tzn silniczek ci padł.

Znam przypadki że klapka skacze przy zamykaniu drzwi (dziwny stukot z podszybia) a silniczek działa. U mnie gdy silniczek padał to było słychać dziwne stukanie jak chciałeś otworzyć obieg - więc wywaliłem go, otworzyłem obieg i mam spokój.

Próby założenia innego spaliły na panewce wszystkie padały - tzn. urywały się tryby w środku.

Ten dźwięk który opisujesz raczej nie silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam...tez mam podobny problem i nie wiem co robic...otoz Po przekreceniu kluczyka w stacyjce zaczyna mi stukac glosno w miejscu:tuz pod lewa wycieraczka,pod kratka splywu sciekow wody z szyby.Po odpaleniu silnika takze stuka i to glosno.Co moze byc tego przyczyna-mozna to samemu naprawic?Takze jak zamykam drzwi...slychac inny pusty-gluchy odglos huk...bede wdzieczny za pomoc.Prosze na gg napisac porady z gory dziekuje i pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2009-05-07, 17:29 ]

chcialem jeszcze dodac ze codzi o problem w renault megane classic 1999r bez klimatyzacji.Beda wdzieczny za odp.na moje GG

 

[ Dodano: 2009-05-12, 11:35 ]

witam ponownie...jak sie dostac do tego silniczka w megane99r 1.4 16V RT wersja bez klimatyzacji.... moze ktos z was ma gotowy link do zdjec,opisow jak sie dobrac do tego nieszczesnego silniczka?Wciaz mi stuka po przekreceniu kluczyka,wł.silnika jak rowniez po wył.silnika Takze ten sam problem pojawia sie jak przelaczam na wew.ogrzewanie...prosze o link instrukcji-zdjec na pw lub gg Z gory bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam... :-( <zalamany> :cry:

 

[ Dodano: 2009-05-18, 16:13 ]

Dzięki bardzo !! ja mam wersję z klimą, jak bede miał czas to tam zajrze :mrgreen:)

 

[ Dodano: 2009-05-18, 16:15 ]

przepraszam to cytat byl...a chcialem sam foto pokazac...

 

[ Dodano: 2009-05-20, 17:18 ]

witam ponownie....bylem dzis w salonie renault.....powalili mnie cena za wymiane i naprawe tej zebatki.....masakra....

 

[ Dodano: 2009-05-21, 09:10 ]

Na wyzej widocznej zebatce..jest mozliwosc dosztukowania ząbka,czy pozostaje wymiana calosci? Moze ktos napisze ile na szrocie,allegro kosztuje ta czesc?Zapewne samej zebatki nie dostane:( Jesli ktos ma jakis namiar gdzie moge to dostac bede wdzieczny. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz....

post-16445-1241709834_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie się dowiedziałem na czym polega odłączenie zasilania nieszczęsnej klapki ;-) a kiedyś za to zapłaciłem 50 zł. No ale jak to mówią niewiedza kosztuje, a w tym wypadku facet za odpięcie wtyczki co zajęło maksymalnie 5 minut zarobił 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO kompletny silniczek kosztuje 685 z (dane z sierpnia 2009).

Jednakże jak ładnie poprosimy i dostaniemy numer katalogowy to można dostać cały silniczek za 266 zł.

Bardzo dobry sklep:

http://sklep.salko.pl/produkt,26702,309,si...MEGANE-+AC.html

 

Pozostawiam to bez komentarza.

 

PS. Po wizycie u zaprzyjaźnionego mechanika (nie w ASO) okazało się, że ów silniczek jest dobry tylko wyłamany jest ząbek blokujący. Ktoś mnie chyba celowo wprowadził w błąd :) . Mniejsza z tym. Mam więc na zbyciu nowiuteńki silniczek do meganki z AC. Sprzedam po kosztach niższych niż w sklepie nie wspominając o ASO.

Zainteresowanych odsyłam na allegro :) : http://www.allegro.pl/item758612337_renaul...cyrkulacji.html

post-19304-1251916843_thumb.jpg

post-1-1251916843_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat gdyż mam ten sam problem a zarazem troszkę inny :mrgreen:

Mam stuki w podszybiu, czyli klapka walnięta licząc koszty nie opłaca się tego robić.

Problem polega na tym, ze u mnie zwiesiło się na układzie zamkniętym, i tak ciągle jeżdżę na tym samym powietrzu, co powoduje parowanie szyb, nie miły zapach po pewnym czasie itp.

Pytanie, jak mogę przejść na układ otwarty i wyłączyć ten silniczek/klapkę (czy wystarczy wcisnąć guzik oczekać na styki i odłączyć kabel??), oraz gdzie są kable od tego aby je odłączyć i mieć spokój.

Dodam, że posiadam klime.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie zacząłem walkę z nieszczęsna klapką. Wczoraj zrobiłem 1 podejście.

Ściągnięta klima. I to była najłatwiejsza cześć później było tylko gorzej.

Kuzyn blacharz który zna się troszkę na patroszeniu aut męczył się żeby wymontować nawiew ponad 2h. Po odkręceniu połowy bebechów w samochodzie, przesunięciu silnika i odkręceniu tłumika udało się wyciągnąć to "g*****" na siłę. Po oględzinach widać wyłamaną blokadę trybów i powycierane trybiki. Silniczek sprawny. Wkręciliśmy śrubę żeby odpowiednio przyblokować klapkę, tak aby niewytarte trybiki zazębiały się. Próba na sucho i działa. Bajka. Klapka porusza się w górę i dół tak jak bóg przykazał. Zmontowaliśmy wszystko. Odpalam auto a tu słychać znowu terkotanie. 5h roboty i podziałało tylko na chwile. Nadmienię że wczoraj miałem urodzinki więc to nie był udany dzień dla mnie i dla mojej kobiety która sie mnie nie doczekała. Może jutro znowu spróbujemy. W chwili obecnej żałuje że się za to zabrałem. Klima do napełnienia i żadnego efektu. Ma ktos pomysł jak szybko wymontować moduł nawiewu? Czy można poxilina regenerowac zużyte trybiki i czy to działa? Odpiszcie nim strzelę sobie w głowę <ok>

 

[ Dodano: 2009-10-14, 20:58 ]

Dziś zrobiłem kolejne podejście do naprawy klapki nawiewu. Sama rozbiórka poszła szybciej niz 2 dni temu bo wiedzieliśmy co i jak odkręcać. cała naprawa polegała na zmniejszeniu odległości pomiędzy trybami silniczka i klapki oraz dorobienie blokady trybu. Ząbki trybów sie slizgały z powodu wyrobienia elementów i wady konstrukcyjnej. poniżej zamieszczam 2 fotki wykonane komórka z reki.

Klapka nawiewu naprawiona. Wszystko działa. 4h pracy i kombinowania. klima do napełnienia.

 

osobiście odradzam zabawę w taka naprawę chyba ze macie silne nerwy i duże zdolności mcgyverskie. Łatwiej wypiąc wtyczke!

 

W razie czego pytajcie co i jak odpowiem.

post-7175-1255453189_thumb.jpg

post-1-1255453189_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam chciałbym podłączyć się do tematu mi również kiedyś klapka strzelała przez ok 3 sek teraz strzelanie ucichło lecz szyby zaczęły parować strasznie i mam wrażenie że klapka się zacięła w pozycji obiegu zamkniętego. Zdemontowałem panel regulacji świateł ten nad bezpiecznikami i przez otwór widać dmuchawę więc chyba potwierdziło się to że klapka zacięła się na obiegu zamkniętym. Poniżej zamieszczam zdjęcie dmuchawy,czy przy obiegu otwartym nie powinien być zasłonięty wentylator?

post-17228-1260823921_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam ten sam problem w Scenicu IphI, jak już koledzy wcześniej zauważyli - jest w nim trochę inaczej niż w Megance... poczytałem trochę ten temat i mam problem z pktem 3.

3. Zdejmujemy kanał doprowadzający powietrze do nawiewnika od strony pasarzera.

Po zdjęciu parapetu dokładnie ten element skutecznie ogranicza pole manewrowe. Silniczek już zlokalizowałem, jednak za żadne skarby nie potrafię wyjąć tego kanału, a nie chcę go połamać... Może jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Lewyu mnie w tym miejscu niema wtyczki wyciągnąłem wtyczkę z tym czerwonym kablem jednak wtedy nie działa wentylator jak na zdjęciu.Jest też jakaś inna wtyczka ale idzie tam juz kilka kabli i ciężdko do niej się dostac Stukanie jest za każdym razem jak odpalę auto chyba że jest nastawione na obieg wew wtedy nic nie puka.

post-6060-1272264724_thumb.jpg

post-1-1272264724_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No to i mnie chyba dopadł "klapkowy problem". Szyby parują jak głupie i nawet włączenie klimy za wiele nie pomaga.

Czy w m1 ph2 w jakikolwiek sposób, nawet drutem, można się do tego ustrojstwa dostać i sprawdzić czy działa lub zblokować na siłę w pozycji obiegu otwartego ?

Z powodu uroczo padającego nam deszczu i braku garażu czy innego miejsca gdzie nie leciało by mi na głowę niewiele mogę teraz zrobić :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszcz łaskawie przestał padać, więc mogłem zajrzeć.

Trzaski słychać ale nie zawsze, czasami coś tylko zamruczy i na tym koniec.

Przez dziurę nad bezpiecznikami faktycznie widać to draństwo (ledwo, ale widać) i wygląda na to, że jakoś działa.

 

Problem jest za to chyba inny, okazało się, że mam mokry filtr kabinowy czyli woda dostaje mi się do układu nawiewu i/lub nie ucieka :evil:

Ale to już temat na inny wątek.

 

Tak w ogóle to klapka jest tylko 1 ? Bo od jakiegoś czasu strasznie słabo mi w ogóle nawiew działa, jedyne opcje to jakaś klapka od strony zew. lub zatkanie śmieciami (to jest prawdopodobne, bo zawsze jak zaglądam do filtra to coś znajduje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W phII z klimą da się wymontować całość bez rozszczelniania klimy - 3 godziny roboty w tym 1 na wyciągniecie małej grzechotki co mi wpadła do obudowy.

Silniczek działa ale ząbki powycierane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!