Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

klapka recyrkulacji nawiewu - jak się do nie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Witam

 

Posiadam megane I phI z klimą, tez miałem problem z tą klapka ale udało mi się odłączyć wtyczkę która znajduje się przy akumulatorze. załączyłem zdjęcie z zaznaczona wtyczką.Może się przyda :)

post-47708-0-74961300-1341495563_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich (mój pierwszy post tutaj choć już korzystałem z Waszych porad...)

 

Jestem na urlopie i oczywiście klapka terkocze.

Przewertowałem posty ale nie znalazłem gdzie dokładnie jest ta wtyczka - mam 1300km do domu i podstawowe klucze ze sobą.

Widzę, że w 1.9 gdzieś przy podszybiu od strony kierowcy. W 1.5 tak samo?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Przepraszam za zamieszanie - dopiero teraz zauważyłem, że akurat ten wątek odnosi się do M1 (tez miałem przez kilka lat...).

Proszę o usunięcia posta.

A gdyby jakiś właściciel MII tu zabłądził to żeby dostać się do silniczka trzeba wyjąć schowek (tak jak przy wymianie filtra kabinowego) i u góry jest silnik (wystarczy włączyć i wyłączyć parę razy obieg zamknięty żeby go zlokalizować). Ja go póki co odłączyłem.

Edytowane przez bartek_mi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie normalnie da się tam dostać bez rozszczelnienia klimy. Właśnie mam wszystko w mojej megance I phII otwarte i rozebrane a klima dalej jest na swoim miejscu razem z parownikiem. Poszukuje aktualnie tej klapki całej bo połamały się zęby i wszystko klekocze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mam ten sam problem co Ty, mówisz że dostałeś się tam tą metodą od środka, czyli wyciągając obudowę głośników i demontując obudowę kokpitu? Czy jeszcze jakoś inaczej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

KrOlik trzeba było zrobić fotki jak wygląda rozebrana megi bo nie trafia do mnie czy dużo przy tym roboty.

Załóżmy że rozbiorę, zobaczę że te zębatki połamane i trza nową przekładnię a jeździć trzeba i nie wiadomo czy to składać czy nie.

Dużo przy tym roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem następujący:

Witam tak jak w temacie, po przekręceniu stacylki w pozycje zapłon, słychać jakieś dziwne trzaski i szum, z lewej strony filtra kabinowego, po chwili to ustaje , i pojakimś czasie znowu to słychać.

Trzaski słychać pod tymi plastikowymi osłonami , tak jakby pod szybą .

Także stuka, nawet jak nawiew jest w pozycji 0 , a klima wyłączona.

Klimatyzacje mam manualną.

Ale to takie stukanie jest jakby cos przeskakiwało,na jakiejś zębatce, tak mi się wydaje.

To jest taki dzwiek, jakby jakas zebatka pracowala, i cos blokowalo , a nastepnie jakby przesoczylo na zebatce, taki to jest dzwiek.

A jeszcze jedno, co zauwazylem.

Jak nastawie przelacznik nawiewu na wewnatrz, to cisza.

A jak nastawie na nawiew na ,,0'' lub na zewnatrz jakas dowolna cylfre to wtedy slychac takie trzaski.

Po chwili ustaja, jak przestje byc slyszec trzaski i takie szumienie, jak by cos sie ustawialo. Zamykalo lub otwieralo.

 

Na zdjęciu widać w ktrym miejscu, słychać te trzaski.

http://imageshack.us/photo/my-images/441/dsc07614x.jpg/

 

Dziś rozebrałem i zrobiłem pare zdjęć :

Prosze mi powiedzieć co to może być ?

http://imageshack.us/content_round.php? ... g0253y.jpg

http://imageshack.us/content_round.php? ... 0254mz.jpg

 

A jak odpiołem tą wtyczkę i włączyłem zapłon , to była cisza i już nie było słychać trzasków.

I na zamkniętym i na otwartym obiegu.

Tylko mam pytanko, jak to jest odpięte to czy ta klapka jest zamknięta i obieg powietrza jest na zamkniętym , czy klpaka jest otwatra i obieg jest otwarty na zewnątrz ?

Fotka :

http://imageshack.us/content_round.php? ... g0256c.jpg

post-39213-0-21709900-1347128584_thumb.jpg

post-39213-0-10507100-1347128627_thumb.jpg

post-39213-0-20120300-1347128636_thumb.jpg

post-39213-0-28897400-1347128646_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Mam odłaczony silniczek klapki.Namacałem koło pedałów,pod deską otwartą klapkę nawiewu,czyli obieg powietrza w kabinie jest zamknięty?Bardzo parują mi szyby nawet bez deszczu,środek auta jest suchy.Czy powodem parowania może być zamknięty obieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreciq,Dziękuję za informację.Wynika z tego że odłączenie silnika klapki na dłużej się nie sprawdza.Pewnie żeby zamknąć klapkę trzeba wszystko rozbierać jak do wymiany silniczka.Może jest sposób zamknięcia jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Jak ja kocham te renówki, "jest jak kochanka nigdy nie wiadomo czym cię zaskoczy"

Tym razem słynna klapka, wsiadam do samochodu przekręcam zapłon, a tu jak nie zacznie [cenzura].

Pierwsze co sprawdzilem skąd te odgłosy, następnie forum i już wszystko jasne.

Przeleciałem temat kilka razy, ale nadal nie wiedziałem co i jak.

Więc jeszcze raz poszedłem do samochodu spradzić co jest grane.

W moim przypadku, aby przy zapalaniu nie było stuków, nawiew muszę ustawić na obieg zamknięty, wtedy po przekręceniu zaplonu nie stuka.

Niestety kiedy chcę przełączyć na nawiew zewnątrz są stuki, około 4 następnie cisza .

By wynikało że w momencie włączenia zapłonu silniczek zamyka klapkę obiegu zamkniętego co powoduje stuki.

Po zapaleniu silnika kręciłem obiegami otwarty/ zamknięty. Słychać stuki kiedy przechodzimy z zamkniętego na otwarty.

Niestety czasami klapka mi się nie domyka i jest na obiegu zamkniętym.

Jeśli chodzi o pewność na jakim obiegu jest klapka po wyjęciu słynnej kostki, to można to sprawdzić na słuch.

Przy obiegu zamkniętym wyraźnie słychać dmuchawę nad nogami kierowcy.

Co do wyjęcia kostki silniczka klapki, to wystarczy zdemontować plastykowa część podszybia, ale myślę że i bez tego poradzę jak już wiem gdzie ona się mieści.

Jeszcze sprawa naprawy klapki (zębatki) jedni piszą, że muszę opróżnić klime inni bez ruszania klimatyzacji poradzili.

To w końcu jest możliwość bez ingerencji w klimatyzacje, czy nie ma takiej możliwości.

Ci co wymontowali bez spuszczania klimy, nic nie napisali w jaki sposób to zrobili :mrgreen:.

Jutro będę się przymierzał do wyjęcia kostki i ewentualnej naprawy klapki.

Zaglądając na obudowę filtra kabinowego, zastanawiam się czy w mojej megance nie było coś kombinowane. Widać jakiś silikon na obudowie ^^

 

Na forum wysławiamy się cenzuralnie ^^<piwko>

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz pokleić tryby na zębatkach, od razu powiem że szkoda Twojej pracy na rozbieranie. W grę wchodzi jedynie wymiana całego zespołu silniczka klapki lub wymiana 2 trybików. Klej nie wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!