Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w bagażniku we wnęce koła zapasowego


Rekomendowane odpowiedzi

może stąd?????? ktoś jeździł po dużych kalużach może dojeżdżał do pracy drogą gruntową i chlapalo przez kilka lat???

 

[ Dodano: 2010-03-29, 18:22 ]

spróbuj nalać tam wody zobaczysz czy wypłynie pod spodem na chodnik <ok>

post-3449-1269879700_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem taki sam problem jak Ty.

Samochód kupiłem w ASO, po miesiącu zobaczyłem że w bagażniku, w miejscu koła zapasowego jest woda, a ponad to, był zatkany odpływ z klimatyzacji, i woda lała się do schowka w podłodze od strony pasażera. Po odblokowaniu tego odpływu, wysuszyłem wodę w bagażniku, i problem ustał. Nie wiem, może jest jedno powiązane z drugim, nie mam pojęcia.

Być może przed sprzedażą chcieli umyć auto, i woda dostała się do bagażnika.

Obserwowałem bagażnik po dużych ulewach, ale nic, jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też ten sam problem w Megane II sedan 2003. Jak odkryłem to, nie wiem od jakiego czasu bylo zalane ale narzędzia też były pokryte rdzą jak u Ciebie. Wysuszyłem wszystki razem z otworem, w którym też byłą woda. Problem zniknął. Wysusz i zaglądaj od czasu do czasu., najlepiej po deszczach i dłuższych trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie otwory technologiczne pod tylnymi lampami. Jak byłem w ASO to klient miał problem z woda w bagażniku i to przez nie dostawała się woda. Fakt faktem, jemu woda płynęła po mocowaniu haka, ale to chyba nie ma nic do rzeczy. Sprawdzić warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymm i ja po następnej wizycie na myjni po przyglądam się czy nie ma jakiś zacieków w środku <ok>

A co do fotek borysek123 robiłeś chyb zdjecia mojego bagażnika :shock:

wyglądało to identycznie... klucz do kuł niestety tak przegnił ze przy drugim kole się rozlazł :/

Jeśli nie znajdę źródła a woda się pojawi to na pewniaka robię otworek.

 

Mam jednak pewne wrażenie że ta woda powstała w skutek mocnej zimy nie zapominajmy ze jeździliśmy z lodem w zderzakach i nadkolach sporo czasu, do tego mrozy -20/ - 25 zrobił swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja już mam spokój z wodą w bagażniku. Uszczelniłem wszystkie możliwe otwory którymi mogła się ona lać do bagażnika czyli: miejsce wyjścia rurki płynu do spryskiwaczy tylnej szyby, miejsce wyjścia wiązki dla tylnej klapy ale najwięcej wody dostawało się przez otwory technologiczne koło tylnych lamp. Kolega Meganecoupe02 trafił w 10, tylko że mnie zmylił sylikon którego użyłem do uszczelnienia tych otworów w zeszłym roku ( wystawał spod korków ale nic nie uszczelniał) i tamte miejsca omijałem jak szukałem przecieku. Dzięki wielkie Meganecoupe02. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby kolega Pawisnia, lub ktoś inny dysponował fotkami tych otworów to będę wdzięczny <ok> bo u mnie jak na razie jest ok ale nie chce mi się po każdej kąpieli szukać przecieków a auto myje tak raz na tydzień/10 dni. Biel ma taki urok :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawisnia, znalazłem je, wyjąłem i ponownie włożyłem po uprzednim wymazaniu silikonem <ok> Identycznie zrobiłem z przejściem przewodów do klapy i rurki spryskiwacza .

Znalazłem tez prześwit miedzy tą plastikową,"kuwetą" a karoserią który tez wypełniłem silikonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Elmer mam nadzieje że Tobie też się uda usunąć miejsce przecieku. Strasznie to denerwujące jak po deszczu jest basen w bagażniku. Czekam na dobre wieści <ok> Pozrawiam

 

[ Dodano: 2010-04-08, 20:37 ]

Kuwetę możesz spróbować lekko dokręcić od dołu są śruby które mocują ją. Uszczelnienie jest dość elastyczne więc może uda Ci się je troszeczkę docisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!