Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spadek mocy silnika


Ari72

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega comar ma rację !!!!

Przeszedłem takie szkolenia na własnym przykładzie w 1,9 dTi brak mocy i strach wyprzedzać malucha ... do rozpędzenia potrzebne było dużej prostej. Kontrola komputerem - wszystko OK, przepływomierz niby też. Odpięcie przepływomierza i autko odzyskało moc i chęć do pracy !!! Wymiana przepływki i wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. Cieszę się, że wątek nadal jest aktualny.

 

Natychmiast po przeczytaniu ostatnich wpisów wsiadłem do autka z odpiętym przepływomierzem i ....nastąpiła wyraźna poprawa mocy .

 

Zbiera się dużo lepiej na biegu 2, 3 i 4. Po pracy spróbuję rozpędzić się za miastem, żeby sprawdzić jaką osiągnie maksymalną prędkość na 5 biegu.

 

[ Dodano: 2007-09-18, 12:01 ]

Jeśli okaże się, że za spadek osiągów odpowiedzialny był jedynie zapchany katalizator i uszkodzony przepływomierz, to się chyba załamię. Biorąc pod uwagę jakie wymyślne przyczyny wynajdywali mi różni mechanicy, zamiast zacząć od prostego odłączenia jednego kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakietą to się nie stał, ale nigdy też nie nią nie był. ;)

 

Efekt jest taki, że już przy lekko powyżej 2000 tys. obrotów dostaje wyraźnego kopa. Wcześniej dostawał dopiero przy 3000 tys. i to też nie tak wyraźnego.

Długo jeździłem z zamulonym silnikiem, więc teraz odczuwam różnicę.

 

Dziś wyprzedzałem samochody, których jeszcze przedwczoraj nie odważyłbym się wyprzedzać nawet gdybym miał spory kawałek pustej prostej drogi.

 

Nadal jednak nie miałem możliwości sprawdzić czy rozpędza się do 185 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otóż mam podobnym problem z przepływomierzem powietrza, tyle że u mnie autko nie odpala bez uprzedniego dodania gazu. Miałem okazje przejechac sie sprawna Meganka 1.9 dti, odczułem lepszego kopa. Przy podpieciu pod kompa pokazuje tylko awarie przepływomierza. Czy faktycznie uszkodzony przeplywomierz moze powodowac nieodpalanie bez dodania gazu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też się zastanawiam, czy moje auto jest zamulone, czy po prostu ten typ tak ma. Wcześniej jeździłem Peugeotem 306 1,9 td i tamten zbierał się lepiej, pomimo 8 KM mniejszej mocy.

 

Tak myślę, że jedynym sposobem jest przejechanie się identycznym autkiem, żeby wiedzieć, czy z naszym jest wszystko w porządku. Ewentualnie możnaby przeprowadzić testy czasowe: 0-100 km/h, 60-100 km/h (IV bieg), 80-120 km/h (V bieg). To mogłoby dać obraz przybliżony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Megane kombi 1,9 dti autko bardzo fajne rodzinne ale wczoraj wypróła mi się jedna nitka od paska akcesoriów i trochę postukała po przewodach (pasek już zmieniłem). Dziwnym zrządzniem włączyła mi się równierz kontrolka awarii elektryki i autko straciło moc. Korzystając z waszych rad odpiąłem przepływomierz powietrza i niestety dużej różnicy nie zobaczyem, ale po ponownym wpięciu okazało się że kontrolki awarii zgasły i Renia jeździ jak dawniej. Niestety tlko przez kilkaset metrów, później znów się zapaliły i auto zaczęło zamulać. Dzięki Waszym radom wiem na 99% że to padł przepływomierz ale jutro jadę podłączyć ją pod komputer i mam nadzieję że moje wątpliwości się rozwieją. Jak będę już coś wiedział to się odezwę.

Pozdro 4All

 

Dziś wróciłem z serwisu i zdiagnozowali mi uszkodzony czujnik kąta wtrysku, dziwne jest to że po odpięciu i ponownym wpięciu przepływomierza przez kilkaset metrów samochód jeżdzi dobrze a za chwilę włącza się kontrolka i auto dalej zamula. Jeżeli macie jakieś pomysły co to może być to piszczie.

 

 

Witam ponownie.

Po kosztownej walce w serwisie moja Renia jeździ jak dawniej przynajmniej tak mi się wydaje hehe. Otóż po w serwisie wymienili mi "kontroler" kąta wtrysku i dupa dalej nic do tego musiałem za niego zapłacić 800PLN :evil: (chociaż moj prawdopodobnie jest dobry) po czym w dalszych analizach okazalo się że kawalek paska akcesoriów zawinął się w koło rozrządu i zerwał się klin na kole zębatym i lekko przestawił się rozrząd. Więc wymienili mi rozrząd koszt 1800 teraz Renia jeździ normalnie (może wydaje mi się że troszkę mulaście ale pewnie jestem przewrażliwiony) ale mam następny problem z zapalaniem zimnego silnika. Chyba najlepszym wynalazkiem Francuzów jest sex a nie samochody hehe. Generalnie polecam każdemu znalezienie sobie dobrego speca od renówek i nie korzystanie z serwisów bo tam zawsze Was wykręcą. Jeżeli już jedziecie do serwisu to tylko po części bo te orginalne choć droższe są o wiele trwalsze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim sceniku problem jest podobny tylko z tym że na postoju dmucha na czarno a pdczas jazdy na biało jakby spalał olej. turbina jest po regeneracji pompa wy

regulowana a auto nie idzie. Wtryskiwacze są dwu ciśnieniowe składają się z dwóch sprężynek i jak jedne są pęknięte auto możę się nie wkręcać na obroty. umnie to wykluczam sprawdzałem ale u ciebie może to być polecam sprawdzenie bo na wolnychobrotach może chodzić jak zegarek i to może gubić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja mam taki problem, że w mojej megance 1 kombi rocznik 2002 z silnikiem 1.9 dci nie mogę sobie pozwolić na ekstremalne prędkości, ponieważ kiedy wcisnę pedał do podłogi niezależnie na którym biegu (oprócz pierwszego), to po chwili (po przekroczeniu odpowiednich obrotów silnika) załącza mi sie kontrolka świec żarowych (auto zostaje pozbawione mocy podczas świecenia tej kontrolki). Również załącza się w/w kontrolka w momencie kiedy spokojnie rozpędzam auto i mając już wrzucony 5-ty bieg nie mogę przekroczyć 120 km/h bo oczywiście zaświeca się kontroleczka świeczek żarowych. Muszę dodać, że kiedy żarówka się zaświeci, to po przejechaniu kilku kilometrów kontrolka sama gaśnie i auto pracuje normalnie... do ponownego zaświecenia kontrolki. Byłem u mechaników i podłączyli mi megankę pod komputer. Jednemu wykazało "obwód wlotu powietrza", a drugiemu wykazało "układ zasilania powietrza". nie wiem czy to jest przepływomierz czy nie bo żaden z mechaników mi nie mówił, że winę w tym przypadku ponosi właśnie przepływomierz... śWIECE żAROWE MAM WYMIENIONE!!! ... POMOCY!!! <aras>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam taki problem panowie izzauwazylem z kolo intercoolera jest jakas czarna maz a dokladnie z rury idacej z turbiny,takze caly intercooler mokry.Odkreilem weza ktory idze od intercoolera do kolektora i tam tez jest pelno takiej czarnej mazi,i dokladnie tez smrod czuje z tylu samochodu wydobywajacy sie z rury wydechowej,moze ktos wie o co w tym chodzi czy zle spalanie czy turbina do regenracji czy cos takiego pmocy please!!!!!!!!!A co do tego przeplywomierza to jak go dopialem to samochod chodzi tak samo wiec chyba jest przeplywomierz padniety i juz chodzi w trybie awaryjnymco wy na to??

 

Popraw to i napisz tak, aby dało się zrozumieć. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przewodach masz skroplone opary oleju, wedlug mnie nie jest to tragedia. Ja tez tak mam, oczywiście nie czyszczę tego co tydzień, ostatni raz rozbierałem je jakieś 40 tys temu. Jak chcesz wiedzieć czy turbina jest do wymiany, to musisz zmierzyć ciśnienie doładowania. Jak będzie OK, to osadem sie zbytnio nie przejmuj. Gdyby pościły panewki na turbince to widziałbyś za sobą chmurę dymu z oleju. Wtedy regeneracja jest niezbędna.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no tak rozumiem ale tego osadu jest sporo.A jak sprawdzic ciśnienie doładowania na turbinie??. Ten smród spalin mnie denerwuje bo czuć jakby brał olej i jak jest zimny to kopci na biało nawet w lato ,póżniej jak sie rozgrzeje to już nie.Byłem na sprawdzeniu czy nie ma spalin w układzie chłodzenia no i nie ma więc to nie uszczelka.Płynu chłodnieczego ubywa ale bardzo malutko. Więc radzicie wyczyścić intercooler ale jak to zrobić??

No i od czego ten dziwny smród spalin,powiem szczerze że to mnie najbardziej denrwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam.

Mam do was pytanko, czy jazda z włączoną klimą może powodować znaczny spadek mocy? Gdy jade bez włączonej klimy meggi idzie ok ale na klimie podczas ruszania mół jak fix!!! auto reagije na gaz dopiero po chwili i nie czuć turbiny:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!