Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zły odbiór radia a wzmacniacz antenowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z radiem (TunerList). Cała instalacja jest fabryczna: od radia aż po antenę. Ciężko znaleźć jakąś stację, a jak już się znajdzie, to szumy niesamowite, gubi sygnał itd. Jeżdżę głównie po Warszawie, ale często także na trasie. Po wyjeździe za miasto praktycznie nie da się już złapać żadnej stacji.

Zgaduję, że tak nie powinno być...

 

Szperałem, szperałem i np. na Allegro znalazłem 'wzmacniacze antenowe'. Już chciałem kupić gdy na jednej z aukcji przeczytałem:

 

UWAGA - to nie jest wzmacniacz. Jest paru lamerów, którzy tak piszą w opisach i naciągają klientów. Anteny w Waszych samochodach mają wzmacniacz w stopce, do ktorego w fabryczej instalacji doprowadzane jest zasilanie w środkowej żyle kabla antenowego. Zasialnie to podaje fabryczne radio. Jeżeli jednak wymieniacie fabryczne radio na inne (np Pioneer, Sony, Kenwood itd) to niezbędny jest taki separator. Żadne niefabryczne radio już nie podaje zasilania na antenę i dlatego radio źle łapie fale. Separator podaje napięcie zasilania do wzmacniacza w stopce anteny i jednoczesnie separuje to zasilanie od nowego radia żeby go nie spalić. Stąd jego nazwa.. Ale to nie wzmacniacz! Nie dajcie się kantować lamerom.

 

No i zacząłem się zastanawiać. Czy to dot. także MIIphI? Czy w stopce anteny jest wzmacniacz? Jeśli tak, to istnieje możliwość, że po prostu padł? Da się to w jakiś prosty sposób sprawdzić, czy trzeba kupić nową stopkę i porównać efekty? Czy kupno takiego wzmacniacza z Allegro, czy - jak to piszą niektórzy - separatora ma sens?

A może macie jakieś inne pomysły jak poprawić jakość odbioru?

 

Pozdr.

 

PS. Chodzi mi o częstotliwości FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, po Warszawie radio odbierało idealnie, jak wyjeżdżałem poza Warszawę, to zaczynało szumieć, dało się słuchać ale były ciągłe szumy. Przekręciłem z samochodu ojca sam bat anteny i radio zaczęło odbierać idealnie. Jeżeli masz możliwość przekręcenia bata anteny z innego samochodu to to zrób i zobacz czy się poprawi, jak tak, to naprawa będzie Cie kosztowała około 15 PLN <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stopce MII raczej nie ma wzmacniacza. Poszukaj raczej problemów w instalacji, zamiast zakładać wzmacniacz. Wsadź na chwilę zamiast bata kawałek drutu, sprawdź podłączenie kabla antenowego do radia. Może sam kabel jest gdzieś złamany.

Ja tez mam TunerList z instalacją fabryczną i zarówno w Warszawie jak i w trasie odbiera idealnie, tak więc raczej masz cos uszkodzone niż zestaw nie radzi sobie z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!!

 

mam pytanie ponieważ moja antena z radia nie odbierała dobrze wszystkich fal, postanowiła kupić nową <ok> myślałam że problem się rozwiąże ale niestety jest jeszcze gorzej po wymianie anteny radio odbiera jeszcze gorzej :-(

czy Ktoś ma może pomysł czego może to być wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba szukać dalej ,trzeba obejrzeć podłączenie anteny( kabla) do radia oraz do bata . Można jeszcze podłączyć na próbę inną kompletną antenę do samego radia i sprawdzić odbiór programu radiowego. Szkoda ,że Gliwice są tak daleko chętnie bym pomógł (30 lat praktyki przy naprawach sprzętu radiowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śpiewać wyjdzie taniej i potrenujesz głos ,a tak poważnie to zacznij od sprawdzenia tego kabla od anteny do radia ,ale ja bym obstawiał raczej sprawdzenie przy radiu bo tylko tam możliwość coś uszkodzić jak się pcha palce za radio . Powodzenia , napisz co było jak znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh talentu nie mam :-P chyba zacznę od anteny ponownie ... a jak to nie wyjdzie to zobaczę kabel ale to wszystko jest tak obudowane że pewnie skończy się na elektryku :-P ale jak tylko będę wiedzieć to dam znać jeszcze raz dziękuje ;-) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaczynać podobnego tematu,to napiszę w tym. U siebie też mam problem ze słabym sygnałem,ale ja mam pioneera z USA.Z samą anteną i instalacją wszystko jest ok,bo oryginalne radio pracuje bez zarzutu.Jak tego amerykańca doprowadzić do porządku? Czy taki separator coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam. Pozwólcie, że dopiszę mój problem w tym wątku. Dziś pod domem ukradli mi bat anteny radiowej z Megane II. Pewnie koszt niewielki, ale nie wiem, czym się kierować przy zakupie nowego i jakie to ma w ogóle znaczenie. Wiem, że długość powinna być podobna do oryginału, gwint musi pasować, coś jeszcze? Jakieś inne parametry są w bacie? Bo wolę wydać powiedzmy 50 zeta (tak strzelam) w ASO i kupić oryginał, który będzie spełniał swoją rolę, ale jeśli taki sam w sklepie z częściami kosztuje 15 zł to po co przepłacać. Tylko wiem też, ze często takie zamienniki działają tak, jakby ich nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!