Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak kierunkowskazów i awaryjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Ze schematu wynika jakby włącznik awaryjnych nie brał udziału w normalnej pracy kierunkowskazów. Włącznikiem kierunkowskazów podajesz sygnał do modułu kontroli kabiny i ten moduł uruchamia lewy lub prawy kierunkowskaz. Wysyła również impuls do wyświetlacza, ten z kolei zapala odpowiednią kontrolkę-strzałkę i generuje sygnał akustyczny (przypominający pracę przekaźnika) do mikrogłośniczka umieszczonego w wyswietlaczu. Wciskając przycisk od awaryjnych podajesz sygnał do modułu w kabinie, że chcesz uruchomić awaryjne i tenże moduł włancza lewą i prawą stronę jednocześnie. Niżej masz wyjścia z przełącznika awaryjnych i centralnego.

2- STEROWANIE BLOKOWANIEM ODBLOKOWANIEM IMPULSOWEGO ZAMKA DRZWI

3- + LEWEGO ŚWIATŁA POZYCYJNEGO ZABEZPIECZONY

4- MASA ELEKTRYCZNA LEWEJ BELKI DESKI ROZDZIELCZEJ

5- DIODA ZABLOKOWANYCH DRZWI

6- F STEROWANIE + LAMPKI KONTROLNEJ ŚWIATEŁ AWARYJNYCH

7- STEROWANIE - CZASOWEGO WŁĄCZNIKA MODUŁU KIERUNKOWSKAZÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam za to podobny problem z Clio rok 2000.

Zachciało mi się dzisiaj bawić z przekaźnikami i psikałem je kontaktem. Kable i przekaźniki idące do modułu kontroli kabiny również pyliłem.

Problem mam, że migaczy brak. Słychać, że pstryka na awaryjnych, a na zwykłych kierunkowskazach 2 x szybciej słychać, a nic nie widać. Jak odłączę żółtą kostkę to oczywiście nic nie działa. Nie widać by kierunkowskazy przy lampach migały ani na desce rozdzielczej.

Zastanawia mnie, czemu jak wezmę centralnym zamknę, to wszystkie migacze ładnie działają jak należy ?!

Edytowane przez stepnikp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!