Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój problem polega na tym, że kompresor od klimatyzacji w czasie pracy wydaje bardzo głośny dźwięk (dzwonienie). Co może być przyczyną i jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby padło łożysko w sprężarce to by było głośno ale niedzwoniło by.

Oj tu bym miał pewne zastrzeżenia, bo u mnie brzdękało, dzwoniło, chrupało.

Zrobiłem manual jak wymienić to łożysko, Tomke wpisz w szukajce "manual" i znajdziesz <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam !

Mam ten sam problem, sprezarka chodzi glosniej niz silnik.

Jednak po dodaniu gazu , gdy obroty wzrosna juz jej nie slychac.

Jak jade za miato to tez spokuj bo obroty wyzsze i wogole jej nie slychac.

W miescie wstyd ja wlanczac.

Co to moze być?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to na pewno sprężarka to ja obstawiam łożysko. Sprawdź ręką czy nie ma luzu, oraz jak się zachowuje na włączonym silniku (czy nie telepie na boki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to napewno sprezarka.

gdy kupowalem samochod nie bylo nabitej klimy, sprzedawca twierdzil ze lozysko bylo robione, a uklad nie zostal nabity po naprawie (zima). zastanawiam sie czy naprawde klima byla robiona- zle zrobili , moze tez specjalnie spuscil gaz zebym nie uslyszal kompresora...

po nabiciu klima chodzi dobrze, niestety halas jest straszny.

teraz leje i az sie nie chce sprawdzac luzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem właśnie i dlatego sam sie za to biorę w weekend.

A juz miałem nowy, używany kompresor kupować :)

Powiedz mi jeszcze gdzie dostane łożysko? Kupowałeś w aso? allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Płocku mamy sklep ze wszystkimi łożyskami/uszczelniaczami/paskami klinowymi. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby czegoś nie mieli. Pojechałem ze starym łożyskiem (a raczej jego resztkami i po 3 minutach miałem nowiutkie w ręku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety, ale nie zdarzyłem zmienić łożyska, kompresor zaczął hałasować jeszcze bardziej.

Już klima się nie włącza, w okolicy kola i paska klinowego widać olej….

Co mogło się z nią stać skoro wywaliło olej w okolicach paska?

Sprężarka padła i pewnie nie ma, co już z niej zbierać.

Pozostaje mi kupić nową. Co jeszcze będę musiał zmienić, kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kupował drugą sprężarkę to najlepiej prosto z rozbiórki, nie jakiś leżak magazynowy. Być może stare sprężarki się regeneruje, poszukaj. Zanim ją wyjmiesz jedź na odciągnięcie czynnika z układu, bo poleci w powietrze, trochę go szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnik nie uciekł? Klimę nabiłem z miesiąc temu. Ale jak zobaczyłem zielony olej to pomyślałem, że to czynnik fluorescencyjny i ze kasa za nabicie poszła w powietrze…

Jutro sprawdzę lampa czy świec i ten olej. Jeśli układ się nie rozszczelnił to parownika nie musze zmieniać?

Jeśli sprężarka się zatarła to czy trzeba będzie czyścić cały układ?

Wiem, że z fusów nie wróżysz, ale co mogło się stać skoro wywaliło przy pasku olej? Przypomina on wd40 tylko jest zielonkawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!