Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana lożysk kół przednich


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przejrzalem chyba caly dzial, ale nie znalazlem nic co by mnie zadowolilo, w zwiazku z tym mam pare pytan:

 

1) Czy wymiana łożysk kol przednich w scenicu I phI jest problematyczna? Chodzi mi o to, czy można się zabrać do wyjęcia starych samemu, czy potrzebne są jakieś specjalistyczne narzędzia (zdaje sobie sprawę, ze mogą być zapieczone i trudno wyjmowalne)

 

2) Przeglądając łożyska snr na stronce Intercarsu znalazłem dwa modele, które wg katalogu pasują do mojego scenica (1.6e, 90km, 97 rok):

 

snr r155.44

średnica zewnętrzna [mm]: 84

Szerokość [mm]: 38

sr wew. [mm]: 40

 

snrr155.16

średnica zewnętrzna [mm]: 72

Szerokość [mm]: 37

sr.wew [mm]: 37

 

Które z nich będzie pasować ? (znalazłem wpis w którymś wątku, ze to większe jest do silnika 2.0, ale patrząc po katalogu w intercarsie nie jestem już taki pewny)

 

3) Czy faktycznie montaż nowego nie obejdzie się bez prasy ? Czy jednak podchodząc do tematu z głową da się zrobić w domowych warunkach?

 

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Czy faktycznie montaż nowego nie obejdzie się bez prasy ? Czy jednak podchodząc do tematu z głową da się zrobić w domowych warunkach?

 

Nie trzeba prasy, wystarczy duże imadło. Można też pokombinować lewarkiem samochodowym <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawałem już tu opis ze zdjęciem jak wymienić łożysko ,radziłbym wcisnąć łożysko prasą ,roboty jest dość dużo i jak chcesz to samemu zrobić to się trzeba zaprzeć <ok>

http://megane.com.pl/megane-i-phi-lozysko-...nr&start=40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Ci się opłaca bo jak kolega wspomniał wymiana u mechanika kosztuje 50zl a samemu trochę się namęczysz jeśli jeszcze nie masz odpowiednich narzędzi. Ja wymieniałem łożysko z megane I ph I było zapieczone i wszystkie inne śruby też, było trochę roboty.. ale w domowych warunkach da się to zrobić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!