Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
rambolipamboli

Megane II phI Stłuczka , prosze o pomoc

Recommended Posts

Ubezpieczając auto Towarzystwo Ubezpieczeniowe podwyższyło Ci jego wartość o te ekstrasy?Dzięki temu płaciłbyś wyższą składkę...jest tak?

waldek708, sam pisałeś o ubezpieczeniu kolegi rambolipamboli, a ja nadal nie wiem co ma piernik do wiatraka (czyli OC jakie płaci kolega do wyceny i odszkodowanie, które to będzie z OC sprawcy) <ok> podanie takich danych swojemu TU przy ubezpieczaniu swojego auta jest ważne w tym momencie, gdy np dojdzie do potrzeby likwidacji szkody z AC.

W każdym razie dziś rozmawiałem ze znajomym, pracownikiem pewnego TU, napisał mi takie coś :

zakładamy, że jesteś właścicielem seryjnej Corsy i założyłeś sobie zderzak z GSI z przodu, który w czasie kolizji drogowej w której bierzesz udział został zniszczony. Masz Swinga ale zderzak GSI. Dla rzeczoznawcy masz Corsę swing i tak wyceni auto według audateksu lub info eksperta. Nie weźmie tego zderzaka pod uwagę bo nie musi się na tym znać. W czasie oględziń powinieneś powiadomić rzeczoznawce, że ten zderzak nie jest oryginalny w swingu, tylko w GSI i jest rarytasem, bardzo ciężkim do zdobycia. Powinien to uwzględnić przy wycenie szkody. Jest to szkoda OC sprawcy, tak więc TU ma obowiązek wypłacić odszkodowanie/ przywrócić samochód do stanu z przed wypadku, ale nie lepszym !!

Zderzak GSI jest tak jakby w tej sytuacji bardzo wartościowy, opowiadasz likwidatorowi o tym a on powinien to uwzględnić. Jeżeli otrzymana wycena jest za mała oczywiście możesz pisemnie się odwołać. Szkoda jest z OC więc powinieneś zrobić wszystko, aby samochód przywrócić do stanu przed szkodą i TU ma obowiązek wypłacić stosowne odszkodowanie

Panowie niezależnie na jaki zderzak dostanie i tak mu starczy na ten od RSa...

slavOK, tak, ale miło by było jeżeli TU wypłaciłoby odszkodowanie w którym uwzględnią stan pojazdu z przed stłuczki, a nie fabryczny.

Inaczej byłoby odrobinkę bez sensu modyfikować samochód z zewnątrz, skoro przy każdej stłuczce trzeba by inwestować od nowa.

Dzieki koledzy za obszerna pomoc jutro postaram sie dodac pare zdjęć ze stłuczki .

Pozdrawiam

Witam.

Wczoraj po jakims 1,5 tygodnia zobaczylem swoj samochod (nie bylo mnie) porysowane lewe tylne nadkole i troche powgnieciane. Facet zostawil karteczke za lusterkiem z numerem telefonu. Poniewaz jestem mlodym kierowca, prosze was bardziej doswiadczonych o rady jak to zalatwic. Mam juz wydrukowane oswiadczenie o szkodzie drogowej (http://www.v10.pl/archiwum/prawo/wzorydokumentow/wspolne_oswiadczenie_pl-en.pdf) nadaje sie to? Powiedzcie mi z grubsza jak to zalatwic, zeby nie byc stratnym, a zeby Megi byla piekna jak kiedys. Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam i dziekuje.

Spisujesz oświadczenie z gościem. Zgłaszasz sprawę tam gdzie ON jest ubezpieczony i czekasz na rzeczoznawcę, który przyjedzie obfotografuje i wyceni oczywiście wycenia nie na miejscu.

Jeżeli wiesz gdzie gość jest ubezpieczony to towarzystwa mają na swoich stronach odpowiednie druki.

np. http://www.allianz.pl/sprawca_ubezpieczony...ojazd,6718.html

Na dole masz dokumenty do pobrania.