Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Najnowocześniejszy fotoradar w Lubelskim


maciek127

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chce się podzielić smutną wiadomością.

W Lublinie działa Fotoradar- laserowy. Łapie nawet z 1km :-|

Jest umieszczony na moście. Nie jest to żadna skrzynka. przypomina ona kamerę lub lampę doświetlająca drogę.

Przypominam że jest tam ograniczenie prędkości - chyba do 70km/h - jeśli się zmieniło poprawcie.

a oto fotka. Na pewno robi zdjęcia tym co wracają z Świdnika. Nie wiem czy nie robi zdjeć co wyjeżdżają z Lublina od tyłu

fotoradar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowocześniejszy fotoradar lubelski jest ręczny, truecam czy jakoś tak, laserowy, mierzy z odległości jednego kilometra, co jest prawdą, oraz ma wiele dodatkowych funkcji, który są równie zaskakujące. Między innymi nagrywa filmy, robi zdjęcia, mierzy odległość między pojazdami.

 

a ta skrzynka co widziałeś to czytnik rejestracji, na skradzione samochody, automat porównujący Twoje rejestrację z bazą skradzionych samochodów. :lol: Posłuchaj na cb, dużo się o tym gada ostatnio. :-D

 

a że dostali zdjęcia nie dziwie się, często tam stają z nowym ręcznym fotoradarem, zresztą nawet stosunkowo często rozstawiają tam trójnóg. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co właśnie wczoraj tam przejeżdżałem i wyglądało na to że był podwieszony. identyczne miał soczewki- rozstawienie. Ale ni mo wszystko lepiej zdjąć nogę z gazu w tym miejscu.

 

[ Dodano: 2010-04-02, 11:12 ]

a ta skrzynka co widziałeś to czytnik rejestracji, na skradzione samochody, automat porównujący Twoje rejestrację z bazą skradzionych samochodów. Posłuchaj na cb, dużo się o tym gada ostatnio.

 

jeśli tak mówisz wieże Ci. <ok> dzięki tobie mam lepszy humor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż się dzisiaj tam znowu przejadę, dla potwierdzenia... <ok>

 

no ale w sumie, z 31 na 1 w nocy leciałem tamtędy koło 3, prędkość jakieś 160/170 i nic nie mignęło :lol:

 

Będę przejeżdżać tam jeszcze raz to się rozejrzę na wszelki wypadek konkretnie, a jak jest to cyknę zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe czy się da jeździć 70 km/h. 100 km/h powyżej maksymalnej dopuszczalnej prędkości to o wiele za dużo. Ale widać są ludzie, którym się wydaje, że auto opanują w każdych warunkach. Co do mignięcia - nie wiesz, że istnieją radary, które robią zdjęcia w podczerwieni? Tam nic nie musi "migać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda

 

opis funkcji:

Amerykańskie urządzenie TruCam po pomyślnym zdaniu testów rozpoczęło pracę na lubelskich drogach. Nieduży laserowy radar wyjątkowo skutecznie radzi sobie z piratami drogowymi. Robi zdjęcia i kręci kolorowe filmy w wysokiej rozdzielczości. Rejestruje wykroczenia już z 1200 metrów, przy czym kierowcy nawet nie wiedząc, że zostali przyłapani nie ostrzegają innych. Urządzenie jest w stanie zrobić 120 zdjęć na minutę. Policjanci i inspektorzy mogą go używać z wiaduktów, pobocza, a także z wnętrza radiowozu, po czym zdjęcia lub filmy przesyłają tym samym urządzeniem przez Internet do najbliższego patrolu drogówki.

 

żródło

post-632-1270207818_thumb.jpg

post-1-1270207818_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie, TruCam jest 'ręczniakiem', więc raczej wątpię żeby to przyczepili tam na stałe <ok>) poza tym cenę swoją ma, i jest jedyny w Polsce. Zaraz by ktoś to urwał. Chociaż często tam stają z tym urządzeniem.

 

A to co tam widać to na 99% jest skaner rejestracji, do porównywania z bazą skradzionych. Przejadę jeszcze raz, obejrzę i napiszę :lol:

 

CareK, Pewnie że o wiele za dużo, przecież ograniczenia w Polsce są stawiane z rozsądkiem, i stosownie do warunków na drodze. Czy to nie jest chore iż na drodze dwupasmowej, równej jak szklanka, bez przejść dla pieszych, z jednym skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, widoczną z dużej odległości, z odpowiednim odstępem między przeciwległymi pasami, z brakiem zabudowań po bokach drogi jest 70 km/h ?

 

Nie, w mojej opinii nie jest to rzeczą normalną, tylko głupotą i istnym bankomatem bez dna dla policji, zresztą jest to jedno z ulubionych miejsc do ustawiania fotografa na tym odcinku, oraz ulubione miejsce ekipy z policyjnej vectry.

 

Myślę że panuję nad swoim samochodem, wiem do którego momentu jest jazda bezpieczna, i pewna, pomimo swojego młodego wieku. Jeżdżę co dwa tygodnie na trasie Lublin>Paryż>Lublin, i jazda z ograniczeniami w tym kraju jest dla mnie nieporozumieniem.

 

A co do fotoradarów robiących zdjęcia na podczerwień: Pokaż mi jeden taki działający w Naszym Kraju, ponieważ jeszcze się z takim tutaj nie spotkałem. Raczej wszystkie fotoradary mierzące prędkość pojazdu posiadają lampę błyskową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie, TruCam jest 'ręczniakiem', więc raczej wątpię żeby to przyczepili tam na stałe )

 

zobacz rączkę jest długa i ma otwory można przecież przykręcić to do czegoś.

 

Jeśli jest to takie urządzenie jak mówisz to mnie bardzo cieszy bo już się bałem że dostałem mandat za prędkość i jeszcze kończące się pomarańczowe światło. Na mostku nie stała policja tylko żuk z ekipy sprzątającej.

 

[ Dodano: 2010-04-02, 20:15 ]

CareK, Pewnie że o wiele za dużo, przecież ograniczenia w Polsce są stawiane z rozsądkiem, i stosownie do warunków na drodze. Czy to nie jest chore iż na drodze dwupasmowej, równej jak szklanka, bez przejść dla pieszych, z jednym skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, widoczną z dużej odległości, z odpowiednim odstępem między przeciwległymi pasami, z brakiem zabudowań po bokach drogi jest 70 km/h ?

 

trzeba się cieszyć że nie dali ograniczenia do 50km/h ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!