Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymieniać czy nie wymieniać - pomóżcie !


Rekomendowane odpowiedzi

tak jak już pisałem , niedawno stałem się posiadaczem Cliassica z 2000roku z oryginalnym

przebiegiem niecałe 20000.autko cały czas garażowane(do stycznia 2010 roku)jego dzienne przebiegi to ok 6km.No i teraz PYTANIE : wymieniać cały rozrząd czy tylko pasek , a może na razie w ogóle go nie wymieniać - proszę PORADŹCIE !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przebieg orginalny ,można darować sobie ten rozrząd ,tylko co się działo z tym autem przez 10 lat,że przebieg taki znikomy ? Warto by obejrzeć chociaż pasek w jakim jest stanie ,i dla własnego spokoju go wymienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiad miał dwie renie , zostawił sobie małe clio a tego od niego wyżebrałem

Renią jeździł w tygodniu karmić gołębie na działkę.No to mu powiedziałem że autko się marnuje i może warto by go bylo sprzedać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd wymienia sie co ~60-70kkm lub 5 lat.

 

Dobra rada: rozrząd wymieniamy zawsze po kupnie używanego samochodu. No chyba że dajesz głowę sobie uciąć że sprzedawca był z Tobą szczery <ok> :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę dorwać dziś renię z takim przebiegiem,to żadkość ,prawdziwy rarytasik <ok> Jak pisałem wyżej ,sam pasek i rolkę warto by wymienić ,dla świętego spokoju,auto mało urzytkowane prędzej niszczeje ,a elementy gumowe,jak wiadomo lubią się starzeć ,paski parcieją ,wszystko zależy od tego jak on wizualnie wygląda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiad pewny na 100% autko kupił w salonie u Kellera .pełny wypas .Jak tyko czas pozwoli to zamieszczę fotki.Posłucham więc kolegów i zaraz po świętach jedę do mechanika bo rzeczywiście guma to guma a lata lecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za rady , a zdjęcia na pewno zamieszczę ,

również pozdrawiam !!

 

[ Dodano: 2010-04-05, 11:43 ]

Od sąsiada wydarłem , męczyłem go już od ponad 8 miesięcy żeby mi go sprzedał

no i udało się

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd wymieniaj od razu, przy takim przekroczeniu terminu wymiany jazda jest ryzykowna

 

poza tym, takie auto powinno już zawsze stać jako egzemplarz kolekcjonerski, kurcze za 20 lat mieć taką megankę z przebiegiem 20 tkm to byłby piękny youngtimer <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spokojie możesz wymienić same paski (rozrządu i akacesoriów). Jazda na starych paskach jest raczej niebezpieczna (guma się starzeje). Podczas wymiany sprawdź czy rolki się swobodnie obracają, jeśli wszystko chodzi swobodnie to nie ruszaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana dopiero po 12000 tyś albo 10 lat w scenicu 16.16v 2000 rok

wiec u ciebie bedzie po 90 tyś lub 10 lat

paski napewno masz z parciałe , co do pompy wody i napinaczy cieżko powiedzieć . kosz całęgo rorzadu jest w granicach 550 zł wiem bo znam kolesia z ślaskiego ( kietrza ) ( mega fachowiec ) byłem już pytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!