Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cała prawda o silniku 1.5 dCi


michalm7378

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć jakie macie doświadczenia z silnikiem 1.5 dCi 105 KM. Ja taki właśnie posiadam, w Megane II z 2008 roku, z przebiegiem 27 tys. Nie mam z nim żadnych problemów, ale co też może sie psuć przy takim przebiegu? Chcę po prostu poznać wasze doświadczenia z tym silnikiem związane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się na zapas <ok> To zupełnie inna jednostka od starszych 1.5 - tankuj dobre paliwo, poczytaj na forum jak jeździć dieslem i nie powinno być żadnych problemów. Mam dopiero przelatane 83k, zero problemów z autem oprócz wymiany wtyczki od sprężarki klimatyzacji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przebieg widać po lewej, z silnikiem wszystko dobrze, ale pilnuję się mocno gdzie tankuję (jeśli mogę to na "swojej" stacji, jeśli nie to tam gdzie dużo tirów stoi), uwagi o rozgrzaniu i studzeniu stosuję. Olej i rozrząd wymieniam w terminie.

I jeździ(my) jakoś. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ja w swojej megi 2007r posiadam silnik 1,5 Dci ale 76KW 103 KM , czy to mozliwe , bo wogóle nie kojarze nic na ten temat a nigdzie nie znalazłem zadnej informacji co to za wersja silnika i czym sie rózni oprócz ilosci KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z dowodu rejestracyjnego Holenderskiego 76KW, auto pierwsza rejestracja 09.2007 , na początku nie zwróciłem uwagi na to w ogóle , ale szukając części (filtrów) natknąłem się w niektórych sklepach internetowych na wersje 1,5 Dci 76Kw 103KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lendzik, Kiedyś było o tym wspomniane i wynika to ze zniżek ubezpieczenia danego kraju jeżeli się nie mylę. ;) Dlatego "holenderskie" 1.9dci mają np. 115/110 KM. Wszystko w zależności od kraju w jakim były kupione jako nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie,

Temat stary ale wracam do niego ponieważ nie znalazłem na forum.

Również mam 76kW/103KM oznaczenie KMS6C6, produkcja 2008 pierwsz. rej. 2009. Czy ktoś ma więcej informacji na temat tego silnika ponieważ nie mogę nic konkretnego odszukać w necie. Chciałbym również znać Wasze opinie na jego temat i czego można się spodziewać?

Auto kupiłem niedawno a jego przebieg to 119tys.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

Największym wrogiem diesla jest przebieg a 100 kkm na rok też można zrobić (sam robiłem) i nie jest do sprawdzenia jak ktoś się uprze,choć sam nie cofałem.

Druga sprawa to wymiany oleju jak poprzednicy robili co 30 kkm to jest słabo.

Wtryski też nie padają bo są wadliwe tylko zużyte,problem jest jeden (no może dwa):

1 Wręcz dziecięce zaufanie we wskazania licznika (a ludzie sprowadzają i zmieniają żarówkę w serwisie i przebieg odnotowany... Należy przejrzeć cały przebieg bo można zobaczyć ile auto robiło na rok i można policzyć.Choć tak na prawdę nie można być pewnym do końca bo ludzie potrafią... )

2 Wydając 10-20 tys zł szkoda wydać 200 zł na sprawdzenie auta

Choć nawet nie wiem co robiąc trzeba mieć świadomość że niczego nie można być pewnym na 100% bo taki kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!