Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymieniał ktoś rozrząd w silniku 1.4 16V K4J


lukilks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciał bym wymienic samemu rozrząd.

Na allegro zakupię:

http://allegro.pl/item999196682_rozrzad_po...sklep_w_wa.html

i

http://allegro.pl/item996364700_blokady_bl..._0_1_5_dci.html

Mam garaż wszystkie potrzebne klucze ogólnie warunki są <ok>

 

Mam tylko pytanie jak się do tego zabrać,

szczególnie chodzi mi o dostanie się do niego

Czy trzeba podnosić cały silnik? czy rozpiąc tylko poduszkę po stronie rozrządu opuścić go i dostac się tam od strony koła?

Reszta już chyba nie powinna być taka trudna, najbardziej interesuje mnie to co trzeba zrobić aby mieć do niego dostęp i od której strony.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpiąc tylko poduszkę po stronie rozrządu opuścić go i dostac się tam od strony koła?

tak, jak rozumiem masz pojecie jak się zmienia rozrząd? robiłeś już to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 16V to tego nie robiłem. Mam książke serwisową i tam jest to niby opisane, na forum również widziałem kilka opisów, czy kierując się wszystkimi wskazówkami, będąc ostrożnym dokładnym + druga osoba do pomocy, chyba nie powinno być problemu. Może jeszcze jakieś cenne wskazówki?

<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam wymieniałem w K4M, tą blokadę to sobie odpuść, szkoda kasy moim zdaniem, ja blokadę zrobiłem z kątownika idealnie wszedł w nacięcia na końcówkach wałków.

Trzpień blokujący wał, też można zrobić samemu ze śruby, na forum jest opisane jak to uczynić, są nawet dokładne wymiary.

Kup jeszcze dekielki, chyba ze ładnie je zdejmiesz.

P.s. Generalnie jest z tym sporo dłubaniny, a miejsca jest bardzooooooooo mało, no chyba że ja mam za duże dłonie <ok>

P.s. Dowiedz się jeszcze jakiej firmy jest pompa wody, ja wkładałem HEPU, tam mi powiedział znajomy z ASO (oni tam takie wkładają)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Odkręcam mocowanie silnika te od strony rozrządu opuszczam silnik i ściągam koło potem nadkole i tą metalową osłonę. Dobieram się do obudowy rozrządu i ściągam ją:

 

Usuwam zaślepki wałków i blokuje je w pozycji poziomej (te wycięcia) niby tym przyrządem do blokowania, potem ustawiam korbowód trzpieniem w GMP czy na odwrot, najpierw GMP a potem wycięcia wałków?

 

Aby zdjąc stary pasek i wymienić pompe wody nie muszę odkręcac żadnych kółek tylko odkrecam napinacz paska ściągam stary kładę nowa pompę i nowy pasek reguluję naciąg, ściągam blokady i już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tym jest, w mojej megance wymieniałem rozrząd w serwisie. Polecany przez znajomych mechanik po obejrzeniu silnika powiedział, że się nie podejmuje wymiany, bo nie dysponuje jakimś specjalnym przyrządem, którym dysponuje tylko ASO, a który jest konieczny przy tym silniku. Dodam tylko, ze to było pięć lat temu i teraz czaka mnie ponowna wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!