Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy ktoś wie


trebor1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie który czujnik temperatury jest odpowiedzialny za pracę silnika tzn. podaje sygnał na ecu. Poczytałem forum i w końcu nie wiem mam silnik 2.0 v8 czyli fr3 i obudowie termostatu ma dwa czujniki biały górny dwu pinowy , i dolny zielony trzy pinowy , jak odepne ten trzy pinowy na rozgrzanym silniku to zegar przestaje pokazywać temperaturę a jak odepnę biały to nic się nie dzieje wskazówka pokazuje temperaturę . Mam problem z wolnymi obrotami i chcę wymienić czujnik ale nie wiem który ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tego co się orientuje to za wolne obroty odpowiada silniczek krokowy a nie termostat a te czujniki to jeden jest od zegara drugu? (od załączania wentylatora na chłodnicy) i z tego co wiem to działa na zwarcie styku jak go wyciągasz to dlatego się nic nie dzieje ( tak miałem w Kangoo)

jak zile napisałem to proszę mnie poprawić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie mogę nic znaleźć nic podobnego . inni piszą że ten z dwoma pinami czyli biały a drudzy że ten z trzema czyli zielony który jest na dole więc nie wiem , a jeżeli chodzi o krokowca to pytam się o to napięcie dlatego czy powinno być czy nie bo jak sprawdzałem na wtyczce to właśnie tego napięcia nie ma i nie wiem czy to dobrze czy źle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o krokowiec to napięcie do niego podawane jest na zasadzie impulsu większe/mniejsze wtedy krokowiec otwiera się lub zamyka dozując dopływ powietrza do mieszanki. Jakie to napięcie nie wiem.

Dla przykładu podam, że w escorcie miałem od 0V do 5V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak a u mnie jest tylko na początku impuls po przekręceniu stacyjki a potem już cisza , a ssanie jak się nie włącza tak nie włącza , a żeby utrzymać wolne obroty to muszę mieć coś podłożone pod krokowca żeby brało lewe powietrze , bo inaczej to za nic nie chce stać na biegu jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można spróbować przeczyścić krokowca.Ja w moim Fordzie wykręciłem go, wyczyściłem, następnie podłączyłem napięcie "na krótko" żeby sprawdzić czy otwiera.

Jak to się robi w szczeniaku nie wiem. Jestem posiadaczem tego auta zaledwie miesiąc.

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na krótko już sprawdzałem i działa bez problemu , i nie wiem co to może być , krokowiec umyty i nic nie działa , podpinałem szczeniaczka pod kompa i nic zero błędów , a ssania na zimnym silniku jak nie ma tak nie mam i jak autko się nagrzeje to tak samo , jak dam tylko trochę lewego powietrza to silnik pracuje równiutko i stoi na wolnych obrotach , tylko wtedy też nie mam ssania na zimnym silniku , ale jak się nagrzeje to chociaż stoi na obrotach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem ten czujnik, na bank był biały, wkładany na wcisk, zabezpieczony zieloną zawleczką. Na 99% był na górze termostatu ale jeszcze spojrze i się upewnie. Pamiętaj o wymianie uszczelki, bo ja musiałem robić to 2 razy i przygotuj około litra płynu. Objawy jakie miałem to trudności z rozruchem latem, gaśnięcie i szarpanie na zimnym oraz wyłanczjąca się klima. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!