Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cb Radio jakie ?


rotation

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie cb Radia ,zamierzam kupić cb Radio do 300zł max 350zł wraz z antena jakie polecacie radyjko, dlatego pytam na tym forum gdyż jeżdżę Renault Megane 2 a jak wiadomo Forum dotyczy tych właśnie aut ,czytałem dużo tematów o cb radiach ale duży mętlik robią w głowie ,jakie auto,gdzie będzie antena i takie tam, tutaj są użytkownicy Megane 2 także raczej nie będzie problemu z doborem radia cb.

 

Ps:zastanawiam sie nad kupnem UNIDEN PRO 520 XL ,antena na magnes,oczywiście opinie innych Renówek nie tylko Megane BARDZO MILE WIDZIANE .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem niedawno Sunkera Elite One + antena Delta-825. Całość mnie wyszła (w sklepie, z montażem i strojeniem) ok 260 zł. Jak na "budżetowe" radio, zestaw działa zadziwiająco dobrze, antena ładnie się zestroiła i dobrze zbiera. (Sunkery to kopie 'starych' Midlandów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio ok. Tylko pamiętaj że bez homologacji. Antena do jakiej wysokości ? Im dłuższa tym dalej słyszysz i Ciebie słychać. Poniżej metra nie schodź. Kupując Sirio AS 100 lub Ml145 na styk się zmieścisz w kwocie 350zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No posiada. Każde posiada ale sprzedaż radia jest zabroniona na terytorium naszego kraju. Na stronie uke znajdziesz listę sprzętów wykluczonych z użytku. W Piotkowie te radia chodzą po 220zł nowe plus do tego kupujesz ML 145 za około 115zł i jedziesz jak tylko zamontujesz i sprawdzisz swr-ek. Ja bym to widział tak na początek <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla siebie bym wybrał opcję pierwotną 520 ale bym wiązał się po jakimś czasie może wystąpić problem z radiem i żeby było w częstotliwości bo to nie wiadomo kto radio przestrajał z 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem "ale bym wiązał się po jakimś czasie może wystąpić problem z radiem" chodzi o czyste wysłużenie się sprzętu,czy coś innego ?, znalazłem jeszcze takie radio Lafayette Ermes ale to już górna granica mojego budżetu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że te radia były oki ale jak były produkowane na filipinach. Teraz jest robione w Chinach i jakoś jest gorsza. Teraz te radia są sprowadzane prywatnie i przestrajane z 5 w zera w domowych warsztacikach. Czy stoi w częstotliwości to już nie sprawdzisz bez narzędzi. W radiach pojawiają się podobno teraz dość często zimne luty. Ale to tylko kaprys i nie narzekał bym jak by się coś takiego przytrafiło. Zresztą nie rozdrabniajmy się ale wszystkim może się tak trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotation, skoro już po Lafayette zaglądasz, zainteresuj się ATENĄ. Małe zgrabne wszystko potrzebne mające. Ja mam YOSANA 120 PRO i sobie chwalę. (ta Atena to jest to samo radio z tymi samymi bajerami, jednak YOSANA mam już sprawdzonego i mogę polecić. Szczególnie jego filtry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad kupnem UNIDEN PRO 520 XL ,antena na magnes

 

Posiadam powyższy zestaw z dwoma antenkami, na długie trasy ML-145 i na krótkie Sirio silver-90. Używam od jakiegoś czasu i sprawuje się bez zastrzeżeń. Fakt że teraz te radia robią Chińczycy i zdarzają się tzw. zimne luty, mnie bynajmniej nic takiego nie dotknęło. Na pewno kolego dużym plusem są niewielkie gabaryty tego radia, a co za tym idzie można je wszędzie świetnie wkomponować. Faktem jest że owe radia nie mają homologacji ale dlaczego, to już inny temat i myślę że każdy kto kiedykolwiek się interesował tym sprzętem zna historię firmy Uniden i President, z drugiej strony jeżeli chodzi o opinie to ilu użytkowników tyle właśnie opinii. Ja wybrałem ten model ponieważ na moje potrzeby, czyli na trasę jaką dziennie pokonuje (150 km z krótszą antenką) jest wystarczający, a i na długich trasach spisuje się rewelacyjnie. Więc życzę udanego wyboru i jak najmniej mandatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, zgadzam się z przedmówcą. Posiadam U520xl + Sirio AS100 - bardzo sprawny zestaw. Ładnie radzi sobie zarówno w mieście jak i w terenie - trzeba tylko uważać na przewód antenowy - już dwa razy wyrwałem go zamykając drzwi :) Dwa szybkie lutowania i antena śmiga aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!