Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Znów problemy z odpaleniem


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wiem było wiele razy ale postaram się dokładnie powiedzieć co się dzieje i co juz zostało zrobione.Pomału tracę nerwy a zeby go sprzedac to musi odpalac.Ale zacznijmy od początku.

Megane 2002 rok 1.4 16V Gaz BRC

Przed zimą tez miała takie odpały tez nie chciał odpalac ale bardzo sporadycznie i go szarpała i się dusił.Na kompie wyskoczyło sonda.Pojechałam do innego warsztatu i ci ze sonda jest dobra ze to komputer.Wiec pojechałem dalej.Ten od komputera zobaczył i powiedział ze jeden bolec od sondy jest wciśnięty i ze jest luźna.Coś tam przy wtycze porobił i przez zimą był spokój auto pod chmurą i palił.Po zimie( półtorej miesiąca temu) dałem do mechanika zeby wymienił tarcze kolcki i sprawdził gdzie mi ucieka płyn chłodniczy.Uszczelnił tam gdzie idzie płyn do gazy czy coś w tym stylu na jakimś łączeniu.Płyn nadal ucieka ale mniejsza o to ale po tej naprawie zaczoł nie odpalać moze to tylko przypadek.Zależy jaki ma dzień.Ale jak juz raz zapali to cały dzień jeździ można go gasic potem zawsze odpali.Tylko jak postoi noc.Raz od 09 do 12 dopalałem no znaczy się co jakis czas podchodziłem i odpalałem.Raz chwyci za pierwszym razem.Raz jak padało to nie odpalił pchałem go nic a rano o 8 nastepnego dnia za pierwszym razem.Na kompie wyszło czujnik podciśnienia w kolektorze ssącym.Wymieniłem go, wtyczke z sondy wywaliłem zrobione na stałe i kazełem przeczyścić czujnik położenia wału bo to najczęściej padało na forum.Odłączyłem bezpieczniki z gazu zeby wiedziec ze to nie wpływa, wiem odpala z benzyny.Przez dwa tygodnie odpalał ze pierwszym razem czy deszcze czy słonce no dwa razy miałem tak ze rozrusznik kręcił szybciej niz normalnie jak nie chciał odpalać ale wcisłem pedał gazu i odpalił .Myślałem ze wreszcie zrobiony a tu klapa rano o 5:30 nie odpalił.Próbowałem tak jak ktoś na forum napisał ze raz krótko a za drugim dłużnej żeby sprawdzić czy to pompa ale tez nie zaskoczył.Po 14 jak wróciłem z pracy tez nie chciał ale spróbowałem raz krótko a za drugim razem odpalił.Zawiozłem do mechanika jutro go po kompa podłączy i zobaczymy co teraz wyświetli.

Wiem dość długa opowieść ale szczegóły są ważne.

Pompa nie pompa ?? Pompe zawsze słychać.Przez dwa tygodnie był spokój.

Czujnik położenia wału?? Po wyczyszczeniu dwa tygodnie spokój ale dzwine ze jak raz odpali to przez cały dzień pali ze po nocy.A czy na kompie pokaze ze czujnik położenia wału nawala.

Regułą jest to ze jak raz odpali to spokój na cały dzien i ze po nocy ale nie każdej.

Wiadomo każdy kombinuje żeby nie kupować zbędnych rzeczy da sie jakoś coś wykluczyć sprawdzić ze to na pewno to czy to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam problem i właśnie, że nie było ważne czy silnik jest zimny czy ciepły też mam gaz. Też zostało wszystko krok po kroku sprawdzone zaczęliśmy od pompy paliwa została ona wyczyszczona został wymieniony filtr paliwa 2 dni spokoju potem to samo pogadałem z elektrykiem i kazał sprawdzić bezpieczniki przy akumulatorze (mała czarna skrzynka gdzie wprost od akumulatora idzie zasilanie są tam bezpieczniki 60,60,60,30,_,_,60,40 [ _oznacza, że ja ich nie miałem ale możesz je mieć])

zestyki wyczyszczone wszystkie dałem nowe znowu 2 dni spokoju i dalej to samo więc sprawdziliśmy czujnik położenia wału sprawny (rezystancja wahała się 230-270ohm) nic to nie dało potem poszliśmy tropem i sprawdziliśmy kopułkę i palec rozdzielacza jak najbardziej sprawne iskra szła auto nadal nie pali a wszystkie prądy są.

Więc rozebraliśmy cały gaźnik wszystkie bebechy na wierzchu i okazuje się, że nie było podawane paliwko a jak ze strzykawki podałem to palił poszliśmy tym tropem i okazało się, że wtryskiwacz który jak wiadomo podaje paliwo zawiesza się jak zarobił z młotka to zaczął podawać paliwo i auto paliło ale znów się zawiesił i dupa. Więc powiedz swojemu mechanikowi by to sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kompie nie pokazało żadnych błędów po tym jak nie chciał odpalić.

Jak ma sprawdzić wtryskiwacze jak auto pali musiał by sprawdzić jak nie chce odpalić.

Zamówię używany czuj położenia wału i zobaczymy coś trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem do elektryka i on wykrył ze czujnik położenia wału podaje inne wartości niż powinien.

Czekam na ten czujnik bo go już wcześniej zamówiłem z allegro.

Dziwne ze go nie pokazuje na kompie błędu tak by szybciej się do tego doszło.

Oby to było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!