Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapala się kontrolka od świec żarowych - wtr


the_mass

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim zostanie usunięty temat, proszę o przeczytanie i jeżeli ktoś wie to o pomoc.

 

Sprawa wygląda tak. Miałem problem z pompą, auto ciężko paliło. Dałem do mechanika, wyczyścił nastawnik i okazało się, że coś w pompie było nie tak, nie wiem co, ale teraz auto pali na kopa i jest ok.

 

Ale... Jak jadę teraz, auto normalnie przyspiesza bardzo fajnie, turbo działa jak się rozpędzam. Ale gdy mam już stałą prędkość i stałe obroty (niezależnie od biegu) około 1500-2000 to zapala mi się ta nieszczęsna kontrolka od świec czy wtrysków (/VV). Gdy dodam gazu to czuję czasami (ale czasami), że turbo nie od razu reaguje oraz ze kontrolka gaśnie. Gdy obroty około 1000 do 1500 oraz 2500 i więcej, to wszystko bez problemów.

 

Wyczyszczony EGR, świece dobre, filtr paliwa nowy.

 

Może ktoś miał podobny problem, albo wie co to może być.

Wiem że najłatwiej podjechać na komp, ale taką możliwość będę miał dopiero przed weekendem majowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,to co dzieje z kontrolką EKG może być spowodowane nieprawidłowym ciśnieniem doładowania, komputer nie dostaje odpowiednich informacji i wyskakuje błąd,polecam wizytę na kompie ,oczywiście nie w ASO chyba że masz dużo kasy, znajdź w swojej okolicy warsztat z Clipem koszt ok 40-50 zł. jeżeli okaże sie że uszkodzony jest czujnik cisnienia doładowania nie wymieniaj go od razu tylko jedź najlepiej do znajomego elektryka niech grzebie w wiązkach do tego czujnika i sprawdza czy nie masz przerwanego jakiegoś kabelka, ja straciłem dużo kasy zanim nie okazało się że EKG świeciło się bo przerwany był na samym dole wiązki kabelek zasilający czujnik,ASO oczywiście stwierdziło jego uszkodzenie,lutownica i kawałek izolacji i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the_mass, sprawdź czy wężyki dochodzące do tego elektrozaworka są całe.

http://megane.com.pl/megane-i-phii-elektro...+podci%B6nienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!