Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

O głośnych stukach w tylnym zawieszeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podczas ostrożnej jazdy polną drogą najechałem na nierówność, a po jej minięciu zawieszenie dobiło dość znacznie. Od tego czasu z tylnego lewego koła dochodziły do uszu trzaski, które zwróciłyby nawet uwagę osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności skupionej na ośrodku słuchu. Przerażenie nieliche mnie ogarnęło, pierwsza bowiem myśl - belka, spędzała mi sen z powiek ubiegłej nocy. Rano kolejne 40km z przerażającymi trzaskami i szybka diagnoza w warsztacie - amortyzator, który zakończył swój żywot. Początkowo odetchnąłem z ulgą, myślę sobie kupię dwie sztuki w niezłych pieniądzach. Wielokrotnie powtarzające się rozczarowanie przychodziło po sentencji "na teraz", pojawiały się różne ceny od 136 do 255 zł - i o zgrozo ta ostatnia (dotyczy jednego amortyzatora oczywiście) po haśle "na już" dalej opatrzona była uśmiechem sprzedawcy - tak mam na stanie. 255zł !!! za tylną Kayabę! Tę samą, którą na Alledrogo dostaniemy za 170-180zł. Ostatecznie w ramach walki ze schematami (nie zapłacę 255zł za towar wart 170 tylko dlatego, że potrzebuję go dziś) znalazłem ofertę, która cenowo nie powala, ale pozwala mi spojrzeć w lustro bez łez żalu i niemocy w oczach - 190zł sztuka marka... Kager :/. Obym nie musiał korzystać z dwuletniej gwarancji dostarczonej do produktu...

 

Lewy amortyzator pękł w miejscu mocowania górnego, utrzymywał się tylko w metalowym zakończeniu - każde dobicie i wyciągnięcie amortyzatora pewnie byłoby uwieńczone jego zajrzeniem do wnętrza bagażnika. Tak czy inaczej portfel uszczuplony o równowartość wyjazdu na weekend majowy do Szklarskiej Poręby ... samo życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa usterka tego modelu przerabiałem to rok temu tyle ,ze u mnie prawy amortyzator, nie pamiętam jaki kupiłem ale coś w granicach 180 zł za sztukę.Troszkę problemów z wyjęciem dolnej tulejki zapieczona strasznie ale podgrzanie i poszło,co do amortyzatorów t o musze znaleźć gwarancję jakie zamontowałem bo nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo słyszałem dziś w warsztacie, który dawał mi namiary na wszystkie lokalne sklepy z częściami. Ba! chcieli mnie poratować zawiasem od Megane - identycznej z resztą włącznie z kolorem - której to amortyzatory zmieniali dnia poprzedniego :) Jeden im się został, ale z racji bliskości skupu złomu, zjawili się po niego najbardziej zainteresowani - wtórni dystrybutorzy produktu krajowego brutto.

 

Żałuję tylko, że nie miałem wyboru - chciałem kupić coś twardszego, ewentualnie upatrzoną markę. Nie zdążyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!