Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd sterowania grzania świec żarowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moją Meganką 1,9 dci.

Zapaliła mi się kontrolka serwis. Po podłączeniu do komputera wyszedł błąd sterowania grzania świec żarowych.

Mechanik sprawdził świece i wymienił sterownik grzania.

Po wymianie nadal nie idzie wykasować błędu a serwis świeci dalej,

Mechanik sprawdził wszystkie przewody łączące i jest ok a błąd jest

Proszę o pomoc co robić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy świece grzeją?

Miałem ten sam problem, i bezpiecznik od sterownika nie miał masy.

Wypni świece żarówe ( wszystkie kable , ahh chociaż już teraz jest cieplo mozesz sprubowac z rana) czy bedzie odpalac tak samo jak z podlaczynymi świecami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyciągałem akumulator i od sterownika szedłem po kablach taka podłużna listwa bezpieczników do świec jest chyba 40A, albo bezpiecznik albo (tak było w moim przypadku) zaśniedziały te listwy. Preparat Kontakt U oraz szczotka druciana pomogła.

Mam nadzieje że pomoże.

 

PS. Kolego to zmień mechanika, jak świece żarowe mogą nie mieć bezpiecznika :)

Jeżeli sobie nie poradzisz i nie znajdziesz to zobaczę jak to było u mnie bo robiłem to rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyciągnałem skrzynkę z bezpiecznikami. Pod górną częścią jest rząd większych bezpieczników. Na pierwszy rzut oka wygląda wszystko ok. Zlokalizowałem bezpiecznik od świec żarowych, skorzystałem ze schematu z serwisówki. Wygląda, że jest ok. Jak wykręcić ten element aby sprawdzić masą o której wspominałeś?

Jak sprawdzić czy gdzieś nie ma przerwy?

Bezpiecznik jest ok.

 

Przepraszam za tak wiele pytań ale jestem kompletnym laikiem a poleganie tylko na pseudo mechanikach też nic dobrego nie przyniosło.

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tam znajduję się bezpiecznik świec żarowych.

Sprawdź czy do bezpiecznika dochodzi napięcie +12V.

Możesz również zobaczyć czy do sterownika dochodzi napięcie oraz listwy trzymające bezpiecznik czy jest mocno ściśnięty. Musisz sprawdzać napięcia po kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam nadal problem z tymi świecami. Byłem u innego mechanika.

Pod dokładnej kontroli stwierdził, iż po stronie instalacji wszystko jest ok. Problem najprawdopodoniej tkwi w komputerze. Będzie próbował podłączyć inny aby to potwierdzić. Jeśli się okaże, że jest usterka czy taki komputer jest naprawialny, czy pozostaje jego wymiana??

Domyślam się, iż wymiana tego elementu jest bardzo kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak bym miał wymieniać cały komputer to bym coś innego wymyślił z tymi świecami już bym wolał zrobić włącznik grzania świec manualny. Ale myśle że u Ciebie problem leży albo od modułu świec albo bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana komputera na używany to koszt 300-450 zł, zależy jak Ci się uda znaleźć. W ASO za nowy chcą ok. 3k.

Jakby co, to mam taki używany komputer. Gdybyś go potrzebował, to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!