Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośne trzaski, kierownica drży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie dzisiaj jak moją Megane "coś" dopadło.

"Coś" tj. strzelanie jakby w kole od kierowcy z przodu przy skręcaniu i delikatnym toczeniu się szczególnie w lewą stronę, ale to tak jakby coś o coś zahaczało i nagle wystrzeliwało, przy tym czuć drgania na kierownicy. Podczas jazdy prosto, kiedy kierownica zostaje puszczona wibruje na lewo i prawo.

Dodam jeszcze, że od jakiegoś czasu mniej więcej dwóch tygodni podczas szybkiej zmiany biegów dokładnie gdy puszczałem sprzęgło słychać było lekkie pyknięcie - nie wiem czy obie rzeczy mają ze sobą coś wspólnego ale wydaję mi się że mogą mieć.

Maglownica czy jakaś inna przyczyna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Żenada! Takie głupoty wypisujecie że wstyd! Mieszacie w głowach co powoduje że te forum traci wiarygodność. Jak ktos sie wypoowiada nie majac żadnego pojecia to niech lepiej nic nie pisze... ale pewnie chodzi o jak najwiekszą liczbe postów....

Kolego trzaskająca "kierownica" to Łozysko mcpersona nic innego. Robocizna 50 zł i łozysko tez około tyle/ I bedzie po problemie>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie.

Nie było to żadne łożysko itd, rozleciała się półośka co lepsze pod gumową osłoną która była cała ! (od strony skrzyni biegów) - jak została wyjęta to w ogóle nikt jej nie brał pod uwagę a jednak ;-)

Półośka nowa włożona, auto śmiga jak marzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozleciała się półośka co lepsze pod gumową osłoną która była cała ! (od strony skrzyni biegów)

 

Czyli przegub wewnętrzny. Niech zgadnę, lewa :) one chyba częściej padają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat odnawiam co by nowego nie zakładać...

Jak sprawdzić która strona poleciała z przegubów?

Niedawno (przy zmianie opon) wykryłem że spadła obejma osłony prawego przegubu (przy kole). Trochę smaru poleciało, ale naprawione i przez jakieś 2 tys km nic się specjalnego nie działo, aż tu nagle przy ostrym zakręcie w prawo pod górę (większe obciążenie) słyszę charakterystyczny dzwięk sypiącego się przegubu (łagodniutki).

No dobra, niby ok, była walnięta osłona coś sięś sypneło... ale ja to słyszę od strony LEWEGO przegubu który nie był walnięty.

Jak to sprawdzić który się sypie? W megance clasic I pII to wymiana obejmuje przegub z półosią? No i ile kosztuje bo jakby tak to może wymienić parę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!