Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przegub, skrzynia a może jeszcze coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś wracając usłyszałem dziwny odgłos z przodu samochodu, albo centralnie albo prawa strona. Takie trzaski jakby przeskakiwały jakieś zębatki. Szczególnie na zakrętach, na prostej mniej, ale niech będzie tylko jakaś nierówność, to od razu to słychać. Nie słychać tego tylko w zasadzie jak silnik napędza koła, wtedy jeśli nie ma dziur i zakrętów jest cisza. Jak tylko puszczę gaz, to odgłos się nasila. Przy hamowaniu to już strasznie coś terkocze. Ogólnie musiałem tak dojechać ponad 60km do domu i jechałem tak, że rozpędzałem, następnie sprzęgło aż wytracę prędkość i tak w kółko, bo wtedy było w miarę ok. Do tego momentu podejrzewałem przegub, bo kiedyś już kilka razy słyszałem coś takiego (terkanie) podczas redukcji jak puszczałem sprzęgło i napęd wchodził na koła. Jakie było moje zdziwienie po zatrzymaniu się na 1-szych światłach. Silnik na luzie chodzi głośno jakby coś się w nim dość mocno ocierało. Wystarczy tylko lekko zacząć puszczać sprzęgło następuje cisza. Proszę o pomoc – bo mam na szybko kilka typów. Mogłem przez taką jazdę zajechać skrzynię? Więc: przegub skrzynia a może to coś ze sprzęgłem?

 

Megane I phII, 1.4 16V - 2002

 

@edit

Właśnie miałem chwilę czasu żeby pooglądać co się tam dzieje. Po otwarciu maski widzę, że cały silnik jest jakby pochylony w lewo (jak patrze na przód samochodu). Poduchy/a pod silnikiem? Co gorsza zwróciłem uwagę na pasek rozrządu, są na nim takie wzdłużne ślady jakby spiłowanego metalu. W ogóle pasek wygląda jakby się nadtopił. Patrzę a tam koło na którym jest pasek, to pod alternatorem takie duże, po prostu piłowało mi o ramę samochodu. Czekam na rady i od razu pytanko, poza serwisami wymienionymi już na forum, gdzie uderzać z tym fantem w Lublinie? Pytam, ponieważ chce znaleźć rzetelnego mechanika a nie "wymieniacza", który powymienia większość części a kosztować mnie to będzie więcej niż połowa wartości tego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!