Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana wydechu, pomóżcie kobiecie :)


marciadela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! urwał mi się tłumik w Renault Megane Coupe 2.0 16V. Złamał się właściwie tłumik środkowy. Musiałam jakoś dojechać do domu, więc jakiś czas się za mną "ciągnął" co spowodowało również uszkodzenie rury kolektorowej. I teraz pytanie: czy można wymienić tylko same te elastyczne łączniki? Czy trzeba kupić całą tą rurę. Drugie pytanie, pewnie się uśmiejecie, ale czy ja nie mam katalizatora? Co to jest to coś na początku tłumika? W załączeniu zdjęcia :) Te części łączą się ze sobą bezpośrednio. Nie ma już nic pomiędzy nimi. Tłumików środkowych w internecie pełno, ale tej rury kolektorowej szukałam i nie znalazłam takiej. Pomóżcie plisss :)

post-25232-1272979360_thumb.jpg

post-1-1272979360_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można wymienić tylko same te elastyczne łączniki?

Można i to będzie chyba najszybsze i najtańsze rozwiązanie.

Cała ta rura za kolektorem wydaje się być jakąś rzeźbą, nie mam pojęcia czy to tak powinno wyglądać fabrycznie.

Ja bym za sondą wstawił prosta rurę i wywalił te spawane rzeźby bo to się niedługo rozpadnie jak rdza wejdzie. Prosta rura nie powinna być zbyt droga, ale od razu pisze że bez środkowego tłumika w aucie będzie głośniej i końcowy też szybciej się skończy.

Nie znam niestety dobrego w warsztatu w Warszawie, który by to zrobił, co innego w Płocku 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. faktycznie cały ten tłumik to jeden wielki spaw :) w oryginale za srodkowym tłumikiem powinien byc katalizator i potem ta rura łącząca z kolektorem. U mnie jest ta rzezba i od razu rura do kolektora. Tłumik środkowy bedzie kupiony nowy :) dzieki pozdrawiam

 

[ Dodano: 2010-05-05, 09:40 ]

meganecoupe02 powiedz mi jeszcze proszę, czy wystarczy łącznik bez wzmocnienia? jest trzy razy tańszy. Czy powienien być wzmocniony? I czym właściwie on jest wzmocniony? Na tympierwszym zdjęciu widać że pod siatką jest taka sprężyna? czy to jest część tego łącznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!