Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana rozrządu ?


monmar1

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zakupiłem Renault Megane 1,5 dci z przebiegiem 132 000 km.

Auto jeździło u niemieckiego przedstawiciela banku - do końca serwisowane. Z zapewnień wynika, że rozrząd został wymieniony.

W książce serwisowej widnieje ostatnia kontrola serwisowa w RENAULT w Niemczech przy przebiegu 124 000 km - tam ręcznie między innymi wpisano słowa "... RT Distribution + pompe u am..... ".

Chciałbym mieć pewność, że rozrząd został wymieniony- jak to sprawdzić ?

Czy ten wpis dotyczy wymiany rozrządu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej widnieje ostatnia kontrola serwisowa w RENAULT w Niemczech przy przebiegu 124 000 km
troszkę za póżno jak na rozrząd...według producenta powinien byc zmieniany max co 120tkm.Czyli albo ktoś zaszarżował albo był rozrząd wcześniej zmieniony.

Wrzuc skana z książki...poczytamy.Po niemiecku powinno być zahnreimen,pompa wodna wasserpumpe a tam u Ciebie jakoś inaczej pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd pochodzi z teoretycznie pewnego źródła - raczej wykluczam kombinacje.

Druga sprawa to fakt, że chodził on jako pojazd służbowy w niemieckim banku - był serwisowany i nie chce mi się wierzyć aby rozrząd nie był wymieniony na czas.

Czytając posty, z których wynika, że pasek rozrządu krótko po wymianie zerwał się, odechciewa mi się wymiany "dla świętego spokoju" i chyba nic nie będę kombinował.

 

[ Dodano: 2010-05-08, 15:18 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widziałem Megane co po 3 latach miało 290.000 przejechane.

Idź do salonu, podaj VIN i sprawdzisz historię samochodu.

Tylko wcześniej profilaktycznie weź coś na uspokojenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo można sprawdzić w polskim salonie i to bez znajomości niemieckiego ;)

Jeśli samochód był serwisowany w ASO za granicą ( a chyba każdy był) to w polskim salonie możesz sprawdzić całą jego historię razem z przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model. Rozrząd wymieniłem mimo że był niby wymieniony, cały kompletny kupiłem na Alegro 300zł (Pasek continental+ Rolka getza +pompa wody getza+ wymiana 150zł z) więc razem zapłaciłem 450zł już z wymianą i wszystko gra. Ja osobiście jestem przeciwnikiem ASO bo to często oszusci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!