Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - Szyba tylna prawe drzwi nie da się zasunąć.


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy i Szanowni Meganowicze mam problem z moją Meganą II. Szyba sama się odsunęła po zaparkowaniu i tez w czasie jazdy. Cały problem w tym, że nie można jej zamknąć, wcześniej autko było myte. Pierwsze objawy ustąpiły samoczynnego opuszczania szyby ustępowały po jakim czasie, a mianowice około 15 - 20 minutach i mogłem ją kartą zamknąć. Ale od wieczora nic nie reaguje. Rozpiąłem przełącznik opuszczania tylnej szyby w tylnych drzwiach przeczyściłem i nic. Więc rozpiąłem kostkę przy drzwiach i chciałem sprawdzić czy tam czasem woda się nie dostała, ale tam jest nawalone tyle wazeliny technicznej, że nie ma ani gramy wody. Drzwi się zamykają z karty, co może być? Bardzo proszę o pomoc.

 

Z góry dziękuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo właśnie.

sprawdź czy nie masz mokro w schowkach pod nogami z przodu - jeśli tak to woda dostaje Ci się do wnętrza i jest zwarcie gdzieś w głównej wiązce z lewej strony samochodu.

Najpierw sama zaczęła się otwierać tylna prawa szyba. Potem nie chciała ruszyć i tylko z karty mogłem ją zamknąć. No i pojawił się błąd hamulca ręcznego.

Najbardziej prawdopodobne że woda dostaje się z powodu zatkanych odpływów z podszybia, z klimy lub z drzwi (a jeśli miałeś wymieniane głośniki na inne niż fabryczne i było majstrowane przy fabrycznych miejscach montażowych głośników w drzwiach to jest najbardziej prawdopodobna opcja).

Trzeba znaleźć miejsce którędy wpływa woda i rozbebeszyć środek żeby to wysuszyć.

Lepiej z tym nie czekać bo problemy będą coraz większe. Samo niestety nie wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiadomo. Moduł padł od silniczka i teraz jestem w kropce. Może ktoś wie gdzie można dobrą używkę kupić, bo w serwisie mają przekaźnik (moduł) wraz z silniczkiem za 1000 zł. Bardzo prosiłbym o jakieś namiary. Szyba zamknięta na razie na Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!