Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj w serwisie.

Powiedziano mi TTTM.

 

Uszczelki posmarowano środkiem na bazie silikonu. Pomogło, ale pewnie nie na długo.

Myślę, ze w przyszłości będę chciał wymiany uszczelek na nowe. Być może nie wszystkie są tym defektem obarczone (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe na pewno nie skrzypią - sprawdzałem w Salonie. Może pogoda/zużycie to powoduje.

Facet z serwisu powidział mi, żebym zglosił to na przegladzie gwarancyjnym i spróbują coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff..

 

Po długiej walce zdiagnozowałem rzeczywiste źródło skrzypienia.

Wystarczy wyczyścić i popsikać silikonowym sprayem uszczelki pokazane na zdjęciu:

 

uszczelki_hwqparr.jpg

 

Wszystkie pozostałe uszczelki nie miały z tym problemem nic wspólnego.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez COWON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nowe na pewno nie skrzypią - sprawdzałem w Salonie. Może pogoda/zużycie to powoduje.

Facet z serwisu powidział mi, żebym zglosił to na przegladzie gwarancyjnym i spróbują coś z tym zrobić.

U mnie zaczęło skrzypieć od razu po odbiorze auta z salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A propos skrzypienia... Byłem wczoraj na serwisie i zademonstrowałem skrzypienie dochodzące z tylnego zawieszenia. Prawdopodobnie to wina tylniej belki. Skrzypienie jest słyszalne przy mocnym bujaniu samochodem na boki, albo w czasie wolnej jazdy po niezbyt równej nawierzchni. W środę jadę na naprawę. Po powrocie podzielę się wrażeniami. Auto ma przejechane 18300km. Może ktos z was ma ten sam problem i myśli że to uszczelki? Co do uszczelek drzwiowych, to rzeczywiście pozostawiają wiele do życzenia. Zwłaszcza ich spasowanie z szybą i górną ramką drzwi. U mnie, przy prędkości powyżej 100km/h można odnieść czasem wrażenie, że połowę uszczelek gdzieś wywiało. Nie wiem co z tym zrobić. Smarowanie tłuszczem odpada, bo zafajdane będą wiecznie szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejne moje wrażenia dotyczące skrzypienia i innych hałasów...

Ostatnimi czasy pojawił się hałas z okolic oświetlenia kabiny - tego montowanego na podsufitce. Czy ktoś wie jak to się demontuje ??? Bardzo dziękuje za ewentualną pomoc :0

Temat drugi: pojawiły się również stuki... z zagłówków. Podczas jazdy na nierównościach zagłówki klekoczą :) Jest to dołujące, ponieważ nie za bardzo wiem co z tym zrobić (?). Niby wszystko jest ok, ale ruszając zagłówkiem wyczuwalny jest luz. No i właśnie to jest przyczyną. Miał ktos podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, obawiałem się, że mam jakiś trefny model ale widzę, że nie tylko mnie dręczy skrzepienie. Od kilku dni zauważyłem skrzypienie przy przejeżdżaniu przez "policjanta" jednak dziś zwróciłem uwagę na fotel kierowcy ( ważę ok 70 kg :-) ) więc chyba to nie jest to wina kierowcy, a materiałów. W Clio III przy przebiegu 50,60 tys też zaczęło skrzypieć, tutaj mam zaledwie nieco ponad 3 tys. Plus jest taki, że przy wyłączonym radiu to słychać, zobaczymy za kilkaset km czy będzie gorzej wtedy najwyżej podjadę do ASO chociaż obawiam się, że mogą mnie wyśmiac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak poczytałem to mam wrażenie ,że cała Meganka III skrzypi gdzie popadnie. Ja wstawiam jutro moją do serwisu bo skrzypią poręcze w drzwiach przednich.W ramach gwarancji - do wymiany.Inne plastiki też trzeszczą ,jak wjeżdzam na krawężniki lub stromy podjazd. Poczytałem o trzeszczeniu i widzę ,że to jest problem ogólnej kiepskiej jakości wykończenia tego modelu lub konstrukcja nadwozia auta jest mało sztywna. Nic raczej nie da się zrobić. Ten typ tak ma i jak kogoś irytuje to może trzeba zminić markę po przemyśleniu bo ... jak to mówią , "wszedzię dobrze gdzie nas nie ma".Inne marki też mają swoje wady. Reasumując - ta jakość Renault jest proporcjonalna do ceny. Znajomi mają droższe marki np BMW 3 i na gwarancji korzystali już dwa razy z lawety i wymieniano im oprogramowanie silnika. BMW 3 kosztowało tyle co moje dwie Megi ,i ma przy tym dużo gorsze wyposażenie np( brak: navi, czujników z przodu ,podgrzew. foteli itd) ale ma jeden plus ,nie skrzypi. Ja wolę jednak skrzypienie, lepsze wyposażenie i 70 tyś w kieszeni.

Edytowane przez Feliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, za te cene mamy naprawde bogate auto pod wieloma względami, jednak to nie oznacza, że całe auto powinno skrzypieć. Po to kupuje się nowe auta by nie było takich niespodzianek, ja na szczęście mam 4 lata gwarancji więc poczekam jeszcze i poobserwuje, a na przeglądzie wszystko zgłoszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poręcze w drzwiach wymienili w ramach gwarancji. Skrzypią zdecydowanie mniej.Pozostały mi do likwidacji skrzypienia tapicerki. Spróbuję posilikonować te uszczelki drzwi.

Edytowane przez Feliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Silikonowanie uszczelek w drzwiach niestety trzeba powtarzać co jakiś czas.

 

Kolejne spostrzeżenia:

1. Skrzypienie panelu nawigacji.

Jak sobie poradziłem : Demontaż panelu, zaizolowanie wszystkich kabelków taśmą izolacyjną "płócienną" oraz podłożenie pod spód gąbki unieruchamiającej wszystki kabelki po założeniu panelu na miejsce.

Luźno podmontowane elementy pokleiłem silikonem SOUDAL.

Dodatkowo posmarowałem płynnym silikonem miejsca łączenia ekranu z osłoną oraz łączenia osłony z kokpitem.

Masakra, ale nic nie skrzypi od dłuższego czasu.

 

2. Stukanie w okolicy lusterka wstecznego, wewnętrznego.

Powodem były przewody niechlujnie upchane w osłonie czujnika deszczu i oświetlenia.

Jak sobie poradziłem: Zdemontowałem osłonę, zaizolowałem przewody taśmą płócienną, wszystko owinąłem w cienką gąbkę.

Nic nie stuka.

 

3. Skrzypienie uchwytów w drzwiach - wystarczy je zdemontować i posmarować nie brudzącym smarem. Smarujemy oczywiście w miejscach kontaktu z elementem do którego uchwyty są mocowane. Po zmntowaniu całości - przecieramy uchwyt szmatką i po sprawie.

Nic nie skrzypi od ponad pół roku.

 

4. Skrzypienie zaczepów pasów bezpieczeństwa.

Wystarczy psiknąć do środka specyfikiem smarującym. Ja wykorzystałem do tego celu smar w sprayu. Smar ten kupiony był w celu konserwacji łańcucha rowerowego. WD40 zapewne również się sprawdzi.

 

Jak widać samochód ma małe mankamenty pod tym względem, ale wg mnie sa to sprawy banalne. Można je łatwo poprawić - wystarczy troszke dobrych chęci. Narzekanie na markę tutaj nie pomaga.

Poczytajcie sobie forum nowego VW Scirocco. Oni nie mają lepiej, a powiedziałbym, że narzekania jest więcej.

Edytowane przez COWON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbym liczyć na jakąś podpowiedź jak zdemontować te uchwyty w drzwiach? Też bym się za to zabrał, ale jakoś się boję kombinować, czy w te szparki od spodu trzeba coś wsunąć żeby je odpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!