Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Szyba do wycięcia i ponownego wklejenia. 

U mnie tak nie ma, ale biorąc pod uwage, że te szyby czasami pękają, to mając takie objawy powinieneś jak najszybciej udać się się nią do auto-szklarza, żeby coś z tym zrobić. W innym wypadku zapewne w końcu pęknie na jakichś wertepach. 

Kurcze takie fajne auto a ma takie mankamenty.... Okej to ja się udam i się dowiem co i jak i jaki koszt. 

Bo ja mam z 2008roku Megane czyli początek produkcji. A później w czasie produkcji Megane był usunięty problem pękających szyb ? 

Ja mam z 2012 roku i nie mam żadnych niepokojących objawów, o których Ty wspomniałeś. Więc możliwe, że z czasem ten problem wyeliminowali. 

Jeszcze pozostaje temat silnika. Ty masz benzynę a ja diesla też te wibracje są silniejsze.. 

Panowie a czy np. ta skrzypiąca szyba może być problemem jakiś nieszczelności poprzez przychodząc rano do auta  a mam szyby zamarznięte od środka. Tylko jak jest -7 i więcej. 

@Lukrasi powodów może być wiele. Pytanie też na jaką skalę masz te szyby zamarznięte od środka.

Jak masz tłuste szyby to tak będzie, jak masz wilgoć w aucie to też, a potencjalnych miejsc przenikania wilgoci do auta jest sporo (podszybie, 3-ci stop, okolice klapy), a nawet jak wejdziesz do auta ze śniegiem na butach lub w mokrej kurtce, nagrzejesz i nie przewietrzysz przed zamknięciem auta. Do tego filtr kabinowy, warto zastanowić się kiedy był wymieniany i kiedy dezynfekowany był układ wentylacji.

Są podobne tematy, poszukaj, poczytaj.

Napisano (edytowany)

Czy ktoś poradził sobie z hałasującą półką bagażnika w hatchbacku? Jak wiadomo jej mocowanie nie jest najwyższej próby, przez co ma duży luz i się przesuwa podczas jazdy po nierównościach :43_slight_frown:

Dodatkowo czy ktoś znalazł skuteczny sposób na wyciszenie hałasujących zagłówków w przednich fotelach? Oprócz ustawienia ich maksymalnie do dołu :) 

Edytowano przez kael
Zagłówki

Dnia 11.03.2017 o 15:49, ArtiG napisał:

Witam, u mnie skrzypi z kolei w desce rozdzielczej pod szybą od strony pasażera (zaznaczyłem na zdjęciu). W zasadzie to nie skrzypi tylko coś tam jakby lekko drży, jakiś luźny element, jakaś spinka może lub coś podobnego. Jest to bardzo denerwujące, nie słychać tego w zasadzie tylko podczas jazdy po idealnie równej drodze, czasami nawet na postoju słychać drżenie (jakiego plastiku prawdopodobnie). Dociskanie deski nie usuwa problemu, wyciągnąłem schowek pasażera aby dostać się od spodu ale nie znalazłem nic luźnego co mogłoby powodować takie dźwięki, na moje oko wszystko jest dobrze spasowane, bardzo możliwe, że nie dotarłem do miejsca wydobywania się dźwięków ale bez rozkręcania całej deski więcej już chyba nie dam rady zrobić. Macie może jakieś rady, może ktoś zmagał się z podobnym problemem?

post-92789-0-48816500-1489243030_thumb.jpg

Dokładnie w tym miejscu w podszybiu jest syrena alarmu bądź syrena klaksonu i to ona drży doprowadzając do szału, odkręcić podłożyć jakieś gąbki i u mnie pomogło nawet bez demontażu wycieraczek :)

Odświeżając temat trzaskow ze słupka pasażera czy istnieje jakiś patent na pozbycie się ich oprócz smaru który tak nie do końca pomaga? 

Chodzi Ci o hałas wydobywający się z wnętrza słupka czy z uszczelek na drzwiach? 

Dnia 22.10.2019 o 16:00, kael napisał:

Chodzi Ci o hałas wydobywający się z wnętrza słupka czy z uszczelek na drzwiach? 

Uszczelki opanowane. słupek rozebrany- poprawione mocowanie pasa ( podgięcie blachy) . Niestety dalej strzela ewidentnie blacha- zgrzewy

Temat opanowany. Wszelkie trzaski wydaje się, że strzela słupek zgrzewy. Wystarczy przesmarowac zamki w drzwiach i cisza:) 

IMG_20191104_164157.jpg

Jakiego preparatu użyłeś?