Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

dziś wymieniłem lewy sworzeń wahacza gdyż był już zużyty i było słuchać stuki. Po wymianie tego sworznia o godzinie 10:00 jeżdżąc cały dzień po mieście usłyszałem te same stuki co przed wymianą sworznia wahacza i z tej samej strony.

Nie wiem czy mógł się odkręcić ten sworzeń? czy mogły paśc tuleje wahacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach

Przemo ma racje! podobny problem miałem przy moim poprzednim aucie megane!

odgłosy skrecania się gumy! gumy stabilizatora do wyminay!

o ile pamietam nie jest to drogi koszt!

u mnie zawsze było słychac przy cofaniu i skreconych kołach lub jak chciałem ze zrywem ruszyc :)

 

Regulamin !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona guma stabilizatora, narazie ucichło. Nie zwracałem uwagi na nie gdyż jakieś 6 miechów temu były one wymienione, ale teraz zakupiłem markowe więc zobaczymy jak długo wytrzymają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem te gumy firmy Delphi i dziś znowu stuka. Nie wiem co jest grane :-(

Ogólnie objawia się to jak jadę dość szybko np. po bruku to są szybkie stuki (głuche).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi, Klocki mam nowe. Byłem dziś na szarpakach i zero stuków i luzów a jak wyjechałem z diagnostyki, zjeżdżając z krawężnika było słychać stuk. Zauważyłem też że jak skręce na maksa kierownice i pomału jadę po kostce to słychać coś tam ale tylko po nie równej nawierzchni. Przeguby to nie są gdyż wiem jaki jest dźwięk klekoczących przegubów a po za tym jeden był wymieniany (prawy) jakieś 2 tyg. temu.

 

Więc możliwe że jest to McPerson lub przekładnia? a o jaką przekładnie chodzi?

 

A może być np. coś wadliwe od kolumny kierowniczej że sa stuki?

 

[edit]:

 

Przed chwilą pojechałem na parking i robiłem kółeczka. No i są nowe wiadomości a mianowicie skręcając w lewo słychać stuki (delikatne) skręcając w prawo jest cicho. Kurka mola tak wychodzi że to przegub ale ten dżwięk jest taki bardziej przytłumiony i ciężko mi uwierzyć że to przegub :-( Ale jedno mnie zastanawia jak by to był on to chyba jadąc prosto to wtedy był by cicho co? czy też może on się odzywać? Myślałem że przeguby słychać tylko na skręconych kołach.

Druga sprawa na postoju ruszając kierownicą (delikatne ruchy) słychać lub czuć takie jakby takie " w lewo-puk , w prawo-puk

Ogólnie osłupiałem teraz :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz luzy w samej przekładni kierowniczej

 

Możliwe że właśnie to jest wina. Zaobserwowalem dziś że : Na postoju ruszając delikatne kierownicą (lewo-prawo) na kole czuć stuk lecz kolo też się porusza.

 

Jutro jadę na kanał więc bardziej będę oświecony.

Chłopaki to jak myślicie czy ta przekladnia może już byc "chora" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc byłem i są luzy w tym miejscu zaznaczono na czerwono

 

1a43f33be902e4c6.jpg

 

Vivaldi a te łożysko to jest te od amortyzatora co znajduje się w kielichu?

Słuchaj ale na przegladzie nie było stuków i komp pokazał 70% żywotności amora i dosłownie zero stuków, a myślę jak by miało być te łożysko na tych szarpkach coś by wykazało.

Możliwe że myślę w złym kierunku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy mechanik właśnie to zrobił do momentu aż mi zaczeła ciaśniej kierownica się ruszać ale stuki są nadal :-(

Już mi ręce opadają.

 

Najpierw może wymienie te łożysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!