Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z klamką


megusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z klamką zewnętrzną w drzwiach kierowcy.

Od pewnego czasu nie mogę jej w ogóle pociągnąć.. jakby się zapiekła.. na początku jak się mocniej pociągnęło to dało radę ją "odciągnąć" od drzwi i otworzyć drzwi, ale klamka nie wskakiwała spowrotem na miejsce i trzeba było ją "dobić" do drzwi.. a teraz ani drgnie.. Wewnętrzna otwiera się bez problemu.

Co może być tego przyczyną? Czy konieczne jest rozbieranie tapicerki od środka?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megusia, taki objaw to oznaka, że jej czas dobiega końca. Ja swego czasu miałem rozebraną klamke, przeczyszczoną, złożoną i działa ale to zabieg typu leczenie pryszcza pudrem. Pomaga ale mineło 8 miesięcy i znów mi się zacina.

Z tego co się orientuję to nie ma potrzeby rozbierania tapicerki ale nie jestem pewien, bo sam tego nie robiłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
cytowanie
możesz jakoś łopatologicznie opisać jak wyjąć klamkę kierowcy, bo jak czytałem w manualu, to tam napisano, żeby użyć jakiegoś narzędzia zrobionego we własnym zakresie do wyjęcia bębenka zamka ...

 

Nie cytujemy całego posta, jeśli odpowiadamy bezpośrednio pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy twardy, sztywny drut zagięty na końcu, tak aby można było przez otwór w drzwiach go włożyć, zahaczyć za mocowanie klamki i je odciągnąć i klamka wychodzi. Trzeba w bocznej części drzwi powyżej zamka wyjąć plastikową zaślepkę i przez ten otwór pokombinować. Wyjmuje się to bez problemu. Też miałem problem z klamką, ale u mnie smarowanie wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poczytałem jeszcze raz w serwisówce, ale tym razem chyba w innej albo dokładniej <ok> i faktycznie zagiętym drutem pociągnąłem ten kawałek blachy widoczny w otworze po wyjęciu zaślepki gumowej. Dużo poszło WD 40, ale klamka działa ... ciekawe jak długo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w mojej starej Reni z tym ,że ciągnąłem klamkę a nie mołem otworzyć drzwi.Szarpnie nic nie da więc ściągnęliśmy z kolegą tapicerkę. Klamka połączona jest takim długim drutem bezpośrednio z zamkiem. Drut wchodzi w zapadkę klamki (mały otworek) który zablokowany jest małym badziewnym plastkikiem, ktory w moim przypaku był tylko lekko pęknięty i owy drut w nim się ślizgał .Wyciągnęliśmy ten mały kwałek plastiku ,skleiliśmy ,poskładaliśmy wszystko do kupy i wszystko chodziło jak trzeba. Dostęp do tej części jest tragiczny ale kilka browarów ,wolne popołudnie i można to zrobić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bm639, psikanie WD40 to rozwiązanie na krótką metę. Lepiej czymś stałym posmarować bo dłużej zostanie na miejscu

bezu, Fajnie, że ściągnąłeś tapicerkę przy zamkniętych drzwiach, tylko temat jest o m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam 

Powracam z tematem gdyż sam walczę z klamka,rozebrałem boczek przeciwciałem bębenek teraz klamka odbija ale chyba coś źle złożyłem bo teraz nie mogę otworzyć drzwi z zewnątrz tylko ze środka.Mam prośbę jak założyć linkę do tego bębenka ,jak sobie z tym poradziliście a najlepiej poproszę fotkę z prawidłowym założeniem bo to chyba links odpowiada za otwieranie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klamki to żeby swobodnie się domykała zrób to co tutaj. Jak ja zakładałem na bębenek, jest tam też w którymś poście napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!