Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jeszcze raz o benzynie i dieslu. Niezrozumiała teor


wieczor79

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż zastanawiam się cyz kupić Megane II lub Scenic II z benzyną czy dieslem. Jeżeli wezmę benzynę to i tak przerobię na gaz, ale to dodatkowoe 3tyś na sekwencję. I tu moje pytanie. Każdy cieszy się ze z ładnego spalania na gazie jak i na oleju napędowym. Jednak czytam porady, który silnik wybrąc to pada stwierdzenie - jesli jeżdzisz mało to bierz benzynę, bo ropniak nie będzie opłacalny. Tylko czemu będzie nie opłacalny ? Rozumiem, że to stwierdzenie może się odnosić do kupna nowego auta, bo wtedy różnice są nawet 10-15 tyś. ale czy wużywanych jest tak samo? Przecież ceny używanych diesli i benzyniaków są praktycznie takie same. Ja rocznie przerabiam 15 tyś no maksymalnie 20 tyś, więc według tej teoriitylko benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam diesla renaulta i benzyne innej marki benzyna oczywiscie zasilana podtlenkiem LPG i powiem tyle ze następne auto jakie kupię będzie dieslem minimum 1,9. Benzyny nie chce (no chyba że jakies 2,0 z turbina i mocą powyżej 200 kucy) nawet z LPG na sekwencji 22 generacji. LPG fajnie się jeździ tyle ze zjeżdzam do pit stopu co 300-350 km. Co jakiś czas a to parownikowi padła membrama, a to komputer w aucie głupieje od gazu , to świece i kable trzeba wymienić, to zakaszle na gazie i muszę zbierac filtr powietrza z drogi. Raz pali 11/100 raz 16/100. Oczadziec idzie. Ma zalety bo tanio chyba że tak jak mi kończy się legalizacja butli. W dieslu mocy pod dostatkiem pocisnąć można, tyle ze jak cos piardnie to moze dużo kosztowac ale... jak nie piardnie?. LPG ma zalety bo tanio . Bierz co lubisz jednakze używajac diesla by podjeżdzac do pracy 3 km będziesz go męczył i siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena gazu z nowym rokiem wzrośnie do 3.50 więc nie będzie tak pięknie.

A skąd kolego masz takie informacje.Już nie raz czytałem o takich prognozach i nic z tego nie wyszło.Jeśli Twoje prognozy się sprawdzą to PB przy cenie LPG 3.50 PLN pewnie będzie kosztowało około 6 - 6.50 PLN, ON trochę niżej to i tak LPG będzie opłacalne.

 

 

Zapraszam do artykułu-forum.cba.pl/viewtopic.php?t=39"]http://[ciach]forum.cba.pl/viewtopic.php?t=39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat nie różni się niczym od poprzednich. Porad i mądrych rad są tu już setki. Proszę użyć opcji SZUKAJ, bo na postawione pytania są juz odpowiedzi na forum od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!