Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[MI '00-01] Różnica między HB a Coupe


kudlaciutki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Pierwszy mój post i pierwsze pytanie z "grubej rury".

 

A mianowicie, zastanawia mnie jak bardzo różnią się te dwa modele (w temacie). Generalnie chodzi mi przykładowe porównanie:

 

- Megane 00-01 phII 1.6 16v HB

- Megane 00-01 phII 1.6 16v coupe

 

Zastanawia mnie czy to są te same jednostki napędowe, czy elementy zawieszenia są takie same (typu amory, końcówki drążków, półosie itp) z przodu i z tyłu. Nie chcę poruszać tematów wizualnych bo tu widać różnicę ale czy np koszty utrzymania HB nie są mniejsze niż w coupe, jeżeli tak to na czym polega różnica. Proszę Was o pomoc bo bardzo się zastanawiam nad zakupem ale muszę rozważyć wszystkie za i przeciw.

 

Z góry dziękuję, a i mam nadzieję, że temat się przyda w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres czasowy jest trochę większy: 99-03, wtedy wychodził K4M 107KM, jednostkę zmodyfikowano w 2002 roku i po zmianach wprowadzono do Megane II.

Mechanicznie coupe i htb się praktycznie nie różni, największa różnicą jest buda, która w coupe ma krótszy rozstaw osi. Zawieszenie jest to samo. Przód w coupe różni się tylko kosmetycznie od htb, mechanika ta sama.

Koszt utrzymania praktycznie ten sam, bo tylne drzwi się tak często nie psują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takie informacje mi chodziło. Bo generalnie wiem, że zakres produkcji phII był większy, napisałem akurat taki rocznik bo w takim właśnie szukam ;)

Jeżeli chodzi o zawias to z tyłu jest belka tak jak w większości R. 2 czy 4 drążki, czy może jeszcze inna konstrukcja.

Czy dobrze kojarzę że w tych silnikach K4M jeszcze nie było koła zmiennych faz? Bo to chyba najgorsza ewentualna usterka (oprócz cewek) w tych silnikach.

 

A skoro już pytamy może mi podpowiesz jak się sprawują silniki 2.0 IDE bo to chyba ten sam silnik co w lagunach był, a użytkownicy lagun z tymi silnikami często się skarżą.

 

Nie nadużywamy enterów. meganecoupe02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu jest belka 4-drążkowa.

W Megane I nie było KZFR, tak jak pisałem wyżej wprowadzono je w Meganie II i trochę sprawia problemów. Jak wymienisz cewki z Sagemów na inne to największy kłopot masz za sobą.

2.0 IDe, osobiście bym omijał. Nie miałem tego silnika, ale z tego co czytam to nie jest przesadnie bezawaryjny, a części trudno dostępne i często poszukiwania kończą się w ASO.

Lepiej poszukać 2.0 F4R, który w coupe występował w 2002 roku. W htb można trafić 1.4, 1.6 i czasami 1.8 i 2.0 16V. W coupe 1.4, 1.6 i 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F4R to jest zwykła 16v?

Tak, ale dość udana jednostka. Mam ją w Scenicu, 140tys km przebiegu, tylko pompa wody raz odmówiła. przy przebiegu 57tys założony gaz. Polecam z własnego doświadczenia, tylko trudno trafić to cacko w coupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zauważyłem, że trudno trafić. nie ma na otomoto i innych portalach, po komisach w ogóle coupe ze świecą szukać. No dobra to troszkę mi naświetliłeś. Kosztów się już nie boję ;)

 

Jeżeli chodzi o różnicę wizualne to poczytałem trochę na forum coupe. W razie co będę tu pytał ;)

 

Dzięki wielkie za pomoc.

 

[ Dodano: 2010-05-25, 22:33 ]

no to żeby nie zakładać nowego tematu, co powiecie na temat tej?

 

http://otomoto.pl/renault-megane-C13069117.html

 

rzuca się w oczy grill i dosyć niski przebieg, a co poza tym wy widzicie? a może ktoś zna to auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pióro jak pióro ale dałeś mi do myślenia tym szyldem ;) bo go nie zauważyłem ;)

 

no dobra a co z tymi:

1. http://otomoto.pl/renault-megane-coupe-C12666803.html

2. http://otomoto.pl/renault-megane-C13144870.html 120KM? to dCi? jak to się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie źle nie wyglądają. Nie ma się do czego przyczepić.

Diesel ma 102KM, nie było wersji 120KM w tym roczniku w Megane. Mam ten silnik i daje radę ;)

A może moja chcesz obejrzeć? ;)

Link masz w podpisie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie szukam benzyniaka 1.6, ale jeżeli trafię coś ekstremalnie wartego uwagi w dieslu lub nawet 2.0 to pewnie się skuszę ;)

 

aha no i 1. by mi pasowała, szkoda że bez skóry ale to zapewne można sobie dokupić ;)

 

a powiedzcie mi czy warto gonić za granicę? biorąc pod uwagę fakt, że mieszkam daleko na wschodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że bez skóry

To akurat nie jest minus. Skóra w Renówce to nie jest powalająca rewelacja, a jak się podgrzeje to smażysz się jak na patelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!