Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny luz na kole - lewy przód


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnimi czasy słyszalne miałem głuche pukanie w okolicach lewego przodu. Dzisiaj postanowiłem się temu przyjrzeć - okazało się że na kole jest luz. Nie myśląc wiele stwierdziłem że to łożysko - pojechałem do sklepu a później zabrałem się za wymiane ;]

 

Po wymianie łożyska okazało się że luz dalej jest, ale co ciekawe (że tak to nazwę) tylko w płaszczyźnie poziomej koła (czyli trzymając koło z lewej i z prawej). W płaszczyźnie pionowej (czyli trzymając za górę i dół) luzu nie ma. Przy obrotach koła luz jest cały czas w tej samej płaszczyźnie (nie zmienia swojego położenia).

 

Sprawdziłem więc jeszcze raz czy dobrze wprasowałem łożysko no i nie ma żadnych zastrzeżeń. Same łożysko również wygląda na dobre. Co ciekawe luz ten tak jakby wyczuwalny jest na całej zwrotnicy.

 

Jutro mam zamiar pojechać dalej oglądać i szukać przyczyny, ale może ktoś już spotkał się z czymś podobnym i podpowie gdzie szukać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z broniusem. U mnie było podobnie i wymiana końcówek drążków załatwiła sprawę (koszt wymiany z obu stron - ok. 200 zł). O ile mnie pamięć nie myli, po wymianie trzeba było jeszcze ustawić zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem popatrzeć na to w końcu no i macie racje. Przeoczyłem ją wczoraj pewnie z uwagi na lekkie zmęczenie a przez to brak już odpowiedniej siły w ręce ;]. Dzisiaj jak nią poszarpałem to ładnie to już było widać ;-)

 

Co do kwoty 100zł (za jedną stronę o której pisze Zakk) to myślę że zmieszczę się spokojnie w połowie. Przy wymianie tylko tej jednej będę się starał tak to zrobić, aby ustawienie zbieżności nie było potrzebne, a jeśli mi się nie uda to kupię na prawą stronę, wymienie i wtedy pojadę ustawić ;-)

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gałka wymieniona. okazalo się że nowa jest prawie identyczna ze starą (dokładnie chodzi mi o długość od trzpienia do końca gałki). Wkręciłem ją więc dokładnie w to samo miejsce - auto przy jeździe nie ściąga na żadną stronę więc zasadniczo jest git.

 

Dzięki za pomoc w namierzeniu usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!