Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9DCI 102km nie odpala,nie ma napięcia na ś


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tutaj nowym użytkownikiem - i przyznam szczerze, ze usterka którą trafiłem zmusiła mnie do dołączenia do tej społeczności:D

Więc usterki łączą;)

No to zaczynam i opisuje co nie halo w samochodzie:

Problem zaczął się gdy nie mogłem otworzyć z pilota centralnego zamka wszystkich drzwi naraz. Otwierały się drzwi kierowcy i nie było słychać charakterystycznego dźwięku (tzw puknięcia) słyszalnego jak dotąd podczas otwierania. Gdy otworzyłem samochód kluczykiem samochód już nie chciał zapalić :-(

Otworzyłem maskę i poruszałem przekaźnikami znajdującymi się koło silnika z lewej strony (tą skrzynką). Samochód odpalił. Jednak tego dnia pojawił mi się ten problem jeszcze 3-4 razy. Przy każdej próbie otwierania i odpalania. Po powrocie do domu postanowiłem przeczyścić przekaźniki w tej skrzynce i samą skrzynkę szczotką drucianą z góry. Po tym wszystkim renóweczka już nie zagadała :shock:

Nie zapalają mi się wogóle świece żarowe i nie ma napięcia na pmpie paliwa (tyle potrafię powiedzieć). Samochód kręci a nie zapala. Mam pytanie - czy ktoś może wie co to może być???

Ja osobiście mam dużo teorii ale żadnej nie jestem sam w stanie sprawdzić... Brakuje mi schematów elektrycznych - a metodą prób i błędów boję się robić ;)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie tematem. Mam nadzieję, że podziałam trochę na tym forum - bo to moje pierwsze forum:) Jak dotąd stroniłem od wszelakich wirtualnych społeczności, gdyż na nie po prostu nie miałem czasu.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robak za zainteresowanie ;)

Kontrolka imobilajzera przy przekręcaniu stacyjki gaśnie.

A czy przy przekręcaniu stacyjki powinna się palić kontrolka silnika (taka żółta - oznaczająca awarię silnika) w moim przypadku??? Bo mechanik u którego byłem powiedział, ze powinna mi się zapalać w moim przypadku. Tyle tylko, że n sam nie wiedział, czy dieslu tak jest - bo w benzynówkach przy przekręcaniu się pali i po uruchomieniu silnika gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrej, ta kontrolka zapala się na chwilę i gaśnie. Jak zgaśnie to odpalasz auto. Tak jest przy sprawnym aucie. Niestety możesz mieć zalane wtyczki w skrzynce pod maską i tam gdzieś nie ma styku, ew przy komputerze, to bym sprawdził na początku. Wciśnij tez dla pewności wyłącznik uderzeniowy, czerwony albo czarny w okolicy zbiorniczka wyrównawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!