Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dźwiek silnika przy 1800-2000 obr


sebak@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, niepokoii mnie klekotanie, coś jak zawory, metaliczne dźwieki przy tych obrotach. Po przejściu wyżej spokój albo porostu są już zagłuszane. Konsultowałem z mechanikami, mówią że coś faktycznie klekocze ale skoro nie ma negatywnych skutków (osiągi, spalanie, kopcenie) to nie ma co głowy sobie zawracać. W Renault proponują że na upartego mogą czegoś poszukać ale nie daja gwarancji efektu, bo tak naprawde nie wiedzą co to jest. Może jakiś element wibruje, może inne licho...

Czytałem dużo o problemie z panewkami i tak zaczynam mysleć czy to nie to ale ponoć jak panewka sie przekręci to motor staje i tyle.

Na Clipie wszystkie parametry w ok, zero błędów, paliwo leje tyko na Shelu i Statoil. Auto ma najechane 160 tys km, serwisowane itp. Teraz już nie wiem czy miało tak od poczatku jak kupiłem rok temu tylko tego nie słyszałem czy coś sie może nasiliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected], czy słyszysz to tylko na luzie, czy też podczas jazdy gdy silnik jest obciążony? Kiedy i czy już wymieniałeś rozrząd? Pomijając temat panewek ;-) u mnie podobny dźwięk wydawała rolka napinacza paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na luzie i podczas jazdy, a nawet pod obciążeniem wydaje mi sie on bardziej intensywny a juz szczególnie jak chodzi klimatyzacja (dodatkowe obciążenie). Rozrządu nie wymieniałem, kupiłem z przebiegiem 138 tys a wg. naklejki pod maską był wymieniany przy 130 tys.. Dałeś mi ciekawe spstrzeżenie, mianowicie jak przyłoże blisko ucho do chodzącego silnika to słysze coś jak szuranie, delkatne tarcie z okolic głowicy gdzie przychodzi koło zebate wałka rzrządu.

A wracajac do dźwieku z tematu to najkrócej to porównując jak terkot starego diesla:) Tyle że tylko w zakresie ~200 obr/min:)

Jakie miałeś koszty wymiany rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie jak chodzi klimatyzacja (dodatkowe obciążenie)
może to z paska akcesoriów?
Jakie miałeś koszty wymiany rozrządu?
qrcze, nie pamiętam, robiłem wtedy jeszcze jakieś duperele . Gdzieś jest na forum ale gdzie? ;-) . Reasumując, trzeba by posłuchać dokładnie, może to któraś z rolek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!