Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ABS, ESP, hamulec ręczny, PAX


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Przeczytałem trochę tematów ale nie znalazłem podobnego problemu.

Dziś w moim Scenic-u 2002, 1.9 DCI, zmieniałem opony z zimówek na letnie (:/ ). Zmieniłem opony przednie na nówki a tył pozostał z zeszłego sezony (bez zmiany rozmiaru, ale z przodu mam mniejsze niż z tyłu). Z racji, że wcześniej miałem zmienione miejscami obręcze (kolory wentylów nie zgadzały się ze ściągą na instrukcji z drzwi i przez to paliła mi się cały czas kontrolka od PAXa) poprosiłem dziś by założyli obręcze na swoje dobre miejsca.

 

Po kontrolnym przejaździe przed serwisem moja dziewczyna zauważyła, że jeden stop mi się nie świeci. Później pojechałem umyć auto i troszkę przeczyściłem felgi. Po przejechaniu 3-4 km miastem, na trasie przy około 70 km/h włączyły mi się STOP, SERV, kontrolka ABS, hamulca ręcznego i ESP. Po ponownym włączeniu silnika kontrolki zgasły, przyhamowałem dość mocno i ABS działał. Jednak znowu na trasie choinka się zapaliła i po czasie dodatkowo zaczął palić się PAX (symbole opon zgasły i zapaliło się koło po lewej na górze- nie migało).

 

Co może być przyczyną? Wiem że być może weszła wilgoć (chociaż wcześniej nie raz myłem opony pod ciśnieniem), tą lampę stopu muszę wymienić. .. Myślicie, że w serwisie mogli coś skopać? I tak do nich zadzwonię (niestety pojutrze dopiero ) i będę chciał by za darmo mi to sprawdzili bo nie wierzę w takie szczęście by wszystko naraz się sypnęło. Myślicie, że mam do tego podstawę by domagać się naprawy w ramach "gwarancji"?

Z góry dzięki za sugestie

 

Edit:zmiana tytuły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalenie czujników nie rozwiązuje wg mnie problemu. Po coś w końcu one są, tym bardziej że niedługo udostępniam samochód mamie, która za bardzo się nie orientuje w tym wszystkim a ja nie chcę sobie pluć później w brodę jakby coś się stało.

 

Przejrzałem chyba całe forum. Nikt nie miał podobnej sytuacji. Czujniki ABS muszą działać ponieważ działa mi prędkościomierz. Sam ABS zaskakuje więc sama konstrukcja też powinna być ok. Hamulec ręczny działa, płyn hamulcowy sprawdzałem jakiś czas temu był w porządku, tarcze miałem miesiąc temu sprawdzane i "jeszcze Pan na nich pojeździ", także nie wiem dlaczego nagle wszystko "padło". Na dodatek kontrola systemów przed uruchomieniem nie wykrywa błędów... :roll:

 

Dziś jadę do serwisu w którym zmieniali mi opony. Pan przez telefon stwierdził, że nie wydaje mu się by zmiana gum była przyczyną całego zamieszania...cóż zobaczymy komputer prawdę powie ;p. Mam nadzieję że przyznają się do ewentualnego błędu i nie będą chcieli mi wcisnąć wszystkich nowych podsystemów.

Dam cynk jak poszło.

 

[ Dodano: 2010-06-04, 20:27 ]

Cóż, problem nadal występuje. Komputer wyrzucił błąd P1826 (coś ze świecami żarowymi) oraz C 1045 (błąd pomiaru prędkości czy coś takiego). Później od jednego faceta (który też walczył ze Scenikiem) dowiedziałem się że, w tym zakładzie to nie za bardzo się znają na elektronice :/. Poszperam teraz w Internecie, może coś znajdę na ten temat. Jeżeli mielibyście jakieś sugestie co mógłbym jeszcze sprawdzić by zawęzić obszar poszukiwań, byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, twoje objawy wskazują na uszkodzony czujnik, niewłaściwe ciśnienie powietrza w kole lub zamienione czujniki, dlatego zapalają się wymienione przez Ciebie kontrolki - ma to na celu zwrócenie uwagi kierującego na problem z trakcją. Miałem system kontroli ciśnienia ale więcej wynikało z tego problemów jak było pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!