Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

głośne buczenie powyżej 50km/h


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż od jakiegoś czasu zmagam się z następującym problemem. Gdy przekroczę prędkość 50km/h to słyszę głośne buczenie z przodu samochodu. Nie wiem ale wydaję mi się, że wydobywa się ono z pod kół albo z pod maski. Co ciekawe nie słychać tego aż tak mocno na zewnątrz a jedynie mocno w środku. opony sprawdzałem i ciśnienie mam raczej ok 2,1 na przodzie i 1,9 z tyłu. Prędzej miałem wszędzie 2,2 i było to samo. dodatkowo przy 60km/h wrzuciłem luz i też ten efekt występuje ponieważ podejrzewałem coś ze skrzynia ale w takim przypadku to raczej odpada. Czy ktoś mógłby coś doradzić?

Renault Megane Europe 1,4, 99r

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem jak sprawdzić. Ale chodzi o łożyska w kole? bo to ewidentnie słychać z przodu auta no i tylko w środku na zewnątrz raczej nie jest taki głośny. A czy jazda na takich łożyskach nie jest niebezpieczna i jaki jest koszt wymiany łożysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jazda na takich łożyskach nie jest niebezpieczna i jaki jest koszt wymiany łożysk?

Oczywiście chodzi o łożysko w kole. Jazda raczej nie jest niebezpieczna bo ciężko jest rozwalić takie łożysko. Co do wymiany można wymienić samemu, nie jest to jakoś bardzo skomplikowane. W warsztacie tak orientacyjnie powinno być to około 50zł za tylne i 75zł za przednie, oczywiście za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda raczej nie jest niebezpieczna bo ciężko jest rozwalić takie łożysko.

Ciężko nie ciężko aż się zatrze i rozsypie, zablokuje i urwie koło ;)

Oczywiście w najczarniejszym scenariuszu ale możliwym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w najczarniejszym scenariuszu ale możliwym ;)

 

Praktycznie nie możliwym ;) Rozbierałem takie łożysko i naprawdę zatrzeć go nie idzie, rozwalić jak jest przykręcone też nie. Jedyne co to aspekt słuchowy ;)

Do puki nie nabierze takiego luzu, że koło będzie latać na nim na boki. Tylko, że wtedy już nie dało by się jechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem jak sprawdzić

Podnosisz samochód każde koło po kolei kiedy podniesiesz przednie koło wsiadasz wrzucasz 1-szy bieg i powoli puszczasz sprzęgło jeśli huczy to wiesz że to to, potem następne. Możesz dla pewności sprawdzić też tylne podnosisz i kręcisz ile sił powinno być słychać jak coś (mi raz padły 3 łożyska jedno po drugim ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A co do wymiany to jak ma sie trochę pojęcia , chęci i sprzetu to samemu idzie to zrobić ja w Reni 19 wymieniałem oba przednie lewe 7h a prawe 1,5h i w dodatku bez prasy a jedynie za pomocą młotka i różnego kalibru rurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!