Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Coś strzela po włączeniu klimatyzacji w okol


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem z moją megi jest taki, że jak włączę klimatyzację to troszkę falują obroty na jałowym, ale bardziej niepokoi mnie to że na zewnątrz wyraźnie słychać strzelanie/cykanie w okolicach za tablicą rejestracyjną gdzieś z okolic chłodnicy. Strzela dość głośno i bardzo cyklicznie. Dodam że sama klima chodzi poprawnie, tzn. dobrze i skutecznie chłodzi.

 

W czym może być problem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie, tylko że nie tyle słychać strzelanie, co taki cichy, regularny, metaliczny stuk. Zła wiadomość: nie wiem, co to jest. Dobra wiadomość: jeżdżę już tak trzy lata i nic się z tym nie dzieje, nie pogarsza się ani nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mial bym pytanie co do tych falujacow obrotow przy wlaczonej klimatyzacji.. (ja mam megane I 1.4 16) na luzie obroty mam kolo 700 po wlaczeniu klimatyzacji nie schodza ponizej 1100 a potrafia utrzymywac sie 1500 :-| czy to normalne ze przy wlaczonej klimatyzacji silnik lapie tak wysokie obroty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu klimy na biegu jałowym silnik najpierw nieco zwiększa obroty żeby nie zgasł przy dodatkowym obciążeniu, więc jest to normalne i logiczne z resztą. Nie wiem jedynie czy podane przez ciebie obroty są prawidłowe, bo mam diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

u mnie strzelało i to głośno w innym aucie i skończyło się wymianą zaworu (iglica się pogięła) i naprawa sprężarki, bo to strzelanie to zawór bezpieczeństwa wypluwał czynnik, bo rosło ciśnienie w układzie, ze względu na brak chłodzenia wywołanego uszkodzeniem wentylatora chłodnicy (nie działał na pierwszym biegu p włączeniu A/C) .... ale zdanie mi wyszło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dość często jest pojedynczy, wyraźny wystrzał/stuknięcie w ok. 2 sek. po uruchomieniu klimy - słychać to zwłaszcza na postoju, na jałowych. czyli takie "załączanie" czegoś tam :-)

czy to normalny objaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo identycznie :-)

włączałem klimę - zapala się AC, sprężarka się załączała (obroty wzrastały) ale po 2-3 sekundach dało się słyszeć taki pojedyńczy stuk jakby ktoś pod maską walnął młotkiem w sprężarkę/alternator/blok sinlika (coś masywnego metalowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo włączenie sprężarki jest niemal niezauważalne, więc nie ma mowy o jakimś waleniu .... to co opisałem powyżej działo się przy zwiększaniu obciążenia (przyspieszaniu), bo wzrastało ciśnienie w układzie na skutek braku chłodzenia

sprawdź lepiej to, bo naprawa może być kosztowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem podobne objawy jak pisaliście. Ale u mnie nic się nie dzieje z obrotami, tylko znim ruszę w okolicy spręzarki jest stuk po 5-10 sek ,potem znowu stuk itd. Jak ruszę przestaje stukać ale czasmi wyczywalny jest pod pedałami chwilowe drżenie (nie zawsze, czasmi) tak jakby coś sie włączało. Kiedyś tego nie było. Ale teraz jest od kilku dni 32-40 stopni i moze auto tak się bronu przed upałami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam miałem podoby problem.
Mianowicie po wizycie w warsztacie okazało sie ze moja chłodnica klimy ma przecieki i srodek uleciał :D:D. Po uratowaniu chłodnicy i pospawaniu nieszczelnisci klimo została nabita.Jak sie okazało poznie po przekroczeniu około 20  stopni celsjusza i odpaleniu klimu na postoju jak i w jezdzie obroty falowały i mozna było usłyszec głosniejszą prace układu chłodzącego jak i załanczanie i wyłączanie sprężarki.
Po powrocie do warsztatu i opisaniu objaw mechnik obniżył  cisnienie w układzie chłodzenia i wszystko wrociło do normy.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.6 Literki PL-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!