Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Demontaż nawiewu. Prośba o pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Scenic 2004 r climatronic.. Mam problem z nawiewem. Zimą bardzo słabo ogrzewal , a teraz slabo schladza. Wymienilem Filtr przeciwpylkowy. Dalej to samo. Przy wlaczoym max nawiewie dmucha gdzies w deske rozdzielcza. Bardzo slabo dmucha przez kratki wentylacyjne. Musze sie dostac do nawiewu i sterowania. Prosze o szczegolowa porade jak zdjac deske rozdzielcza. Z gory dziekuje za wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek255,

 

Najpierw sprawdź czy masz prawidłowo założony filtr p.p. Musi wejść dokładnie w otwór i uszczelnić go. W przeciwnym wypadku będziesz miał efekt taki jak opisałeś. Miałem to samo u siebie i już chciałem się brać za rozbieranie kokpitu. Wątek jest gdzieś na forum - poszukaj.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr zamontowany prawidłowo. Robilem proby ze zdjetym filtrem dmucha bardzo mocno wtedy przez zdjeta klapke filtra. Az milo. po wlaczeniu obiegu wew zadnej roznicy, ciagle dmucha na zewnatrz przez otwarta klapke. Po zamontowaniu filtra i klapki filtra do srodka dalej nic prawie nie dmucha. brak takze jakiejkolwiek roznicy po wlaczeniu wewnetrznego obiegu. Pytanie , czy to moze klapa wew obiegu popsuta i jak sie do niej dostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tą dmuchawe, to ja też miałem z tym problemy. Gdy kupiłem Scenica, wymieniłem m.in. filtr przeciwpyłkowy. Zaczęło się lato, klima nie dawała rady ochłodzić auta. Byłem z klimą, klima ok. Jakoś przemęczyłem ten okres i zaczęła się zima. Zimą dmuchawa znów cienko grzała. Już myślałem, że Scenic ma taki kiepski nawiew. Przyszło teraz lato, kupiłem filtr przeciwpyłkowy Purfluxa, założyłem filtr i aż miałem łezke w oku:P Dmuchawa tak daje czasu, że czapke z głowy mi ściąga:P Okazało się że wine za to wszystko ponosił filtr pp, niby filtrona, dolegał w miare ok, ale jednak to powietrze gdzieś tam uciekało. Dlatego polecam kupić filtr oryginalny. Mnie Purflux wcale nie kosztował dużo drożej od filtrona, róznica chyba 4 zł. Najpierw kup filtr Purfluxa, później baw się w inne naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek255 wymieniłeś na Purfluxa tak jak opielowski radził? Dzisiaj sprawdzałem i mam Filtrona (mechanik mi wymieniał - nie było wtedy jeszcze tego tematu dlatego nie wiedziałem jaki najlepszy filtr) i nie za bardzo tam siedzi, tzn. ma luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!