Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana UPC - zgodnośc numerów???


Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

Na jakie numery na naklejce skrzynki UPC zwrócić uwagę przy wymianie tego modułu żeby wszystko działało poprawnie po wymianie? Dodam,że wymieniam dlatego że Meganka mi nie odpala - raz na jakiś czas po wciśnięciu STARTu nie kręci rozrusznik (nie zapala się kontrolka od świec nawet),a pod maską słychać tylko cyknięcie po czym dwa sygnały dźwiękowe (piknięcia),włącza się też wentylator chłodnicy. Nikt (nawet serwis) nie wie co nie gra-będę więc na własną rękę wymieniał wszystko po kolei aż skończy mi się cierpliwość lub pieniądze... Zaczynam od UPC. W załączeniu przykładowa naklejka od UPC z Meganki.

post-18900-1276277301_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za ekspresową odpowiedź. jeszcze pytanko uzupelniające - llterka za tym numerem tez się liczy? Tak w ogóle,to wcześniej czytałem,że ważna jest tylko zgodnośc wersji wyposażenia - na tej naklejce oznaczona jako N1,N2 czy N3 - nie wiedziałem,że ważny jest też ten numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Mam ten sam problem proszę o pomoc, muszę wymienić UPC moje ma nr 8200306033 s118399300 F, UPX x84 n3 jest jeszcze numer 03070. Znalazłem o takich samych numerach różni się numerem tym 03070 bo znalazłem z numerem 030769. Mam pytanie jeszcze odnośnie tego czy podejdzie z numerem np 8200306033 i na końcu z literką a,b lub c bo takich modułów sporo widziałem w całkiem niezłym stanie. Ewentualnie na co zwracać uwagę by moduł podszedł i nie było z nim problemów. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz to samo. Ważne jest oznaczenie wersji wyposażenia N1, N2 lub N3 oraz rodzaj silnika - diesel, benzyna. Pozostałe oznaczenia są mało istotne w tym przypadku. Zresztą znalezienie używanego UPC z identycznymi numerami graniczy chyba z cudem.

Kupujesz wersję N3 i żeby było od diesla, to wszytko co Cie interesuje. Może być również od Scenica II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, również mój UPC kończy żywota, jednak ktoś tam już grzebał i moduł nie ma żadnej naklejki,

mam podstawową wersję Megane II w benzynie, z klimą manualną, manualne lusterka, szyby elektryczne przód, zwykła karta startowa.

 

Mam prośbę, żeby ktoś kto ma przedliftowego MII/Scenica II z manualną klimą sprawdził jaki numer wersji wyposażenia jest napisany na module (naklejka jest widoczna bez problemów na module z bezpiecznikami pod maską.)?

 

N1 jest z tego co się orientuję do wersji bez klimy, w związku z tym szukać N2 czy N3?

Wersje N2 i N3 różnią się poziomem sterowania zespołu wentylatorów dużej prędkości:

– w wersji N2, moduł zabezpieczeń i połączeń steruje przekaźnikiem zewnętrznym,

– w wersji N3, przekaźnik jest wbudowany w moduł zabezpieczeń i połączeń.

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!