Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie przy załączonej klimie


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że po włączeniu klimy rośnie spalanie czego wcześniej nie odczuwałem

W mieście pali między 7,6 a 8,6 a tego lata z klimą rośnie do 10l/100km

Zauważyłem też że po włączeniu klimy z pod maski słychac jakby JĘCZENIE i wyraznie czuje

spadek mocy.

Ciekaw jestem jak u was z tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda za LUKSUSY trzeba płacic , tylko że w analogicznym okresie ubieglego roku nie bylo to tak odczuwalne , nigdy spalanie nie doszło do takiego wyniku (po za 12,7 ale to bylo na niemiecikj autostradzie przy prędkości maks.) no i bardziej martwi mnie to jęczenie pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie w instrukcji jest napisane, że spalanie może wynosić o 1 litr więcej na 100 km.

Mimo wszystko te 10,1l/100km to coś za dużo. U mnie wynosi ono do 9l/100km w cyklu miejskim (na krótkich odcinkach). Ale wiesz, zależy to też od techniki jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście doszedłem do takiej wprawy ze potrafię zejść ze spalaniem w mieście do 7,1-7,4 litra na 100km przy działającej kilmie. Wcześniej spalanie było w granicach 8,1-8,5 litra na 100km. Po prostu trzeba się nauczyć przewidywania sytuacji na drodze i nie jeździć na luzie jak się podjeżdża do skrzyżowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrafię zejść ze spalaniem w mieście do 7,1-7,4 litra na 100km przy działającej kilmie.

To jest do osiągnięcia lecz nie na krótkich odcinkach.

Po prostu trzeba się nauczyć przewidywania sytuacji na drodze i nie jeździć na luzie jak się podjeżdża do skrzyżowań.

A tu jestem z Tobą zgodny. Hamowanie silnikiem ma same zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie o którym piszę to dzielo mojej żony , a ona ma dośc ciężką nogę , mnie udaje się ostatnio zejśc trochę niżej . Dzięki za spostrzeżenia , a co do zawartości klimy , to byla wymieniana kilka mieśięcy temu a 3 tygodnie wstecz kontrolowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to po mieście z załączoną klimą mieszcze się w 9l/100km (1.9dci).

Zauważyłem też że po włączeniu klimy z pod maski słychac jakby JĘCZENIE i wyraznie czuje spadek mocy.

Ja mam takie samo odczucie. Piszcie, czy u Was też to jest zauważalne (chodzi mi konkretnie o 1.9dci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oper601, No w mieście z klimą nie jest fajnie. ;] Ja oscyluję wokół 8,5l ale też mam cieżką nogę. :-) Czuć spadek mocy niemiłosiernie bo muszę trochę wyżej kręcić autko i mocniej wciskać pedał gazu żeby leciał tak jak bez klimy. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja napisze, ze w miescie na wlaczonej klimie, i dosc dynamiczna jazda to max 7,1l/100 km. Na trasie po autostradach na tempomacie 120 km/h 5,5l/100 na prebiegach 200-600 km.

Ale co ciekawe, jak zatankuje w Polsce, to spalania w miescie 8.4 l/100km a poza miastem nie mniej niz 6.2-7.2 l/100 a kultura pracy silnika rowniez bardzo podejrzana.

Wiec ostatnio preferuje zatankowac w Niemczech paliwo po 1,20EUR/l jak jade do Polski....

 

:mrgreen:

Na forum piszemy stosując polskie znaki --> REGULAMIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!