Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piszczące boczki z drzwi od pasażera z przod


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej Megi podczas opierania się o boczki z drzwi od pasażera po prostu skrzypi ale nie skrzypią same drzwi tylko tapicerka/boczki na drzwiach . I tu jest moje pytanie ponieważ nie chcę rozbierać tego dwa razy mam pytanie : ile jest spinek na drzwiach i czy ich wymiana pomoże czy to coś innego ? a i jaki wymiar mają spinki albo numer katalogowy bo wiem że są różne . Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Właśnie bujam się z tym samym problemem tyle, że u mnie piszczy gdy się nie dotyka drzwi. Po lekkim przyciśnięciu jest cisza. Rozbierałem ostatnio drzwi, ale problemu nie rozwiązałem ;)

1 x śruba w klamce wewnętrznej

1 x w uchwycie do zamykania drzwi

2 x śruba u dołu przy progu

reszta to zatrzaski/spinki (jedna od strony słupka A - mw w połowie wysokości drzwi, chyba dwie u dołu i dodatkowa od strony słupka ;). Jeśli drzwi nie rozbierałeś, mocno trzyma to silikonowe uszczelnienie - moje drzwi nie były dotąd rozbierane.

 

Z tego co stwierdziłem metodą "postukową" ;) hałas mógł powodować plastikowy profil pod podłokietnikiem - trzyma się na dwóch spinkach i bolcu w drzwiach. Bolec owinąłem taśmą izolacyjną żeby nie miał luzu, na spinkach trzymał się dobrze więc zostawiłem. Zmontowałem drzwi i niestety problem jest nadal. Dźwięk przypomina luźną śrubę, piski o wysokim tonie. Rozbiorę raz jeszcze, pojeżdżę ze zdjętym boczkiem żeby definitywnie wykluczyć jakiś luz w drzwiach...

 

Gdybyś rozwiązał problem, daj znać co u Ciebie pomogło - może nada się i u mnie ..

POzdrawiam i obserwuję wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 x w uchwycie do zamykania drzwi

pod tym jest plastikowy stelaż, ja go umocowałem na sztywno do blachy (owinałem izolacją) i przez jakis czas było ok, ale całe drzwi złożone metodą "na gąbkę" czyli pod każdy plastik wciśnięta gąbka.

Ostatnio obserwuję ciekawą zależność: jak jest upał, drzwi skrzypią, jak się zrobi chłodno/noc/popada deszcz to jest cisza:) Trzeba uszczelki nasmarować chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, chyba zbyt pobieżnie oceniłem sytuację bo nie zarejestrowałem tego plastiku. Jutro zaglądam raz jeszcze. Co do wpływu temperatury na doznania akustyczne - zgadzam się.

 

Mam jeszcze jedno źródło pisków - luz na zamku maski silnika. Długo nie mogłem zlokalizować problemu aż kiedyś opierając się o maskę zauważyłem luz. Problem w nieco wygiętym elemencie z łapką i hakiem blokującym. Element ma luz ok 3 mm względem pionu i reszty mechanizmu. Nie wiem jak to naprawić. Chyba będzie trzeba wymienić cały zamek (alledrogo 40zł)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naciśniesz łokciem na ten uchwyt w drzwiach i stękanie ucicha, to raczej na pewno będzie to przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne, w końcu to ja mam trzeszczące coupe ;)

Spróbuj podłożyć gąbki takie cienkie, ja swoje zdobyłem w spożywczym, winogrona są często nimi przekładane (proszę się nie śmiać, ważne że skuteczny sposó;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś czas temu próbowałem usunąć ten problem. Zdjąłem boczek drzwiowy, owinąłem wszystkie wciski taśmą izolacyjną i umieściłem na miejscu (przedtem miały lekki luz), wszystko co mogło się ruszać zostało przytwierdzone mocniej - przynajmniej na wewnętrznym poszyciu, nie wiem, może dzwonić zaczyna prowadnica szyby lub inny element. Po założeniu i przejechaniu około 500km wychodzę z siebie i staję obok. Dźwięk przypomina luźną śrubkę uderzającą o jakiś element - po przyciśnięciu kciukiem nieco poniżej linii okien, dźwięk cichnie. Mam już plan awaryjny i chyba go zrealizuję - gąbką kąpielową, która wypełni luz między poszyciem drzwi a boczkiem. Może coś wskóram... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!