Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Osłona obudowa pokrywa silnika.


fly.high

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukałem na forum ale nikt nie pisał.

Moja obudowa silnika - ta co ma za zadanie wyciszać / wytłumiać silnik, plastikowa pod maską, trzyma się już tylko na jednej gumie, na jednym z czterech bolców. Reszty tych gum nie mam, plastik który je trzymał połamał się.

Czy może ktoś ma namiary na jakiś sklep internetowy z tą częścią? przeczesałem Allegro i wiele sklepów ale nici. Albo może ma ktoś wieści ile kosztuje w ASO, lub może ktoś sam sobie z tym poradził i ma jakiś sprawdzony patent na naprawę?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly, chyba już nie ma czego spawać, gdybym miał te odłamane części to może i tak, tylko mi zostały już połówki tych pierścieni co trzymały gumy wchodzące na bolce.

 

Prezes, dzięki za info, dobry pomysł. testowałeś go? ;) tylko jak później przymocować formy w miejsca gdzie powinny być gumy? wątpię żeby resztki po tym co trzymało gumy wystarczająco utrzyma silikonowe odbicia.

chyba trzeba będzie posmarować bolce jakiś płynem do naczyń przed zrobieniem odlewu żeby silikon nie przywarł do bolca. no i poczekać trochę aż zastygnie żeby nie wylał się z formy po odwróceniu.

 

p.s. czemu czerwony? mam w domu przeźroczysty - łazienkowy. chyba że chodzi o wytrzymałość na temperaturę. ile taki zwykły silikon wytrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatyczkę biorę ze spray'a do czyszczenia kokpitu auta - PLAK, dość spora tuba z zatyczką.

 

co z tym silikonem? wyczytałem że taki "zwyczajny" wytrzyma temperaturę do 120 stopni. pod maską może być więcej.

poza tym czas schnięcia to 2 - 3 mm /24h, także trzeba by odlewy zostawić na noc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja kupiłem tą gumę za 30 PLN u gościa sprzedającego rozbitka na części. Transakcja odbyła sie poza allegro, więc nie mam namiarów na sprzedającego, choć ofertę znalazłem właścnie na allegro. Wystawione były chyba drzwi i w opisie aukcji pisało, że posiada inne części do meganki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!