Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

prośba o porade


Gallus

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

 

jestem szczesliwym użytkownikiem hondy civic 5d 97r. auto totalnie bezawaryjne... oprócz hamulców nie robiłem nic od roku. no i wymiany oleju i filtrów.. ale nie o tym... po prostu przyszedł czas na zmiane na cos cichszego i bardziej komfortowego...

mam 10 000zł i sprzedaje moją hanie za 10tysi... razem daje mi to 20 tysi...

czy jestem w stanie wychaczyc ciekawą megane? jak z awaryjnoscią tych samochodów?

ja jestem zdania jak sie dba tak sie ma... potrzebował bym auto dosyc oszczędne w miescie jak i na trasie, którym bez problemu będe mógł wyprzedzac nie martwiąc sie ile osób mam na pokładzie( teraz jak wejda mi 4 osoby+ bagaże to jest momentami cięzko)... jaki silnik polecacie? diesla sie troche boje bo wiadomo turbo to troche wydatek...

a wiec jaka jest wasza opinia? pakowac sie z 20 tysiami w megane?

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gallus, Za 20 klocków znajdziesz w dobrym stanie 1.9dci i to świetny silnik na trase. ;) Osobiście go mam i latam sobie bez stresu 140-150. Posiada 6 biegów, wiec i z ekonomią nie ma problemu. Ostatnio autostrada A2, tempomat 130km/h, klima na 20stopni i spalanie 5,7l. :-P Podejrzewam, że 1.5 wersja 105 konna wystarczy na spokojną jazdę. Jeżeli benzyna to 2.0 bo w 1.6 bolączką jest KZFR. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a idzie znaleśc takiego zadbanego diesla? no i jak z awaryjnoscią?... ja głównie bede krótkie trasy jeździł po 5-7 km weekend 20-30 km w jedną strone do szkoły... no i 2 razy w wakacje trasa po 500-600km w jedną strone... no więc czy opłaca mi sie brac diesla jak jeźdze 20tysi rocznie? to juz chyba nowsze diesle wiec powinny lepiej znosci krótkie trasy?

1.5 odpada... najlepiej brał bym jak juz to 1.9 ;) jednak lubie pociągnąc na takiej a2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie ,II PHI z pocztku produkcji za 20 tyś powinien dostać bez problemów. Inna sprawa taka ze jak się ma robic 5-7 km do szkoły to diesel nie ma sensu. 2,0 w benzynie i auto płynie. Najlepsze będzie 1,6 KZFR ponoć pada ale mozna zakupic juz ładne nowe KZFR które się nie popsuje załozyc i cieszyc się z jazdy. A wytrzymują stare różnie jednym 20 tyś inni maja po 150 tyś i nie wymieniali więc nie ma się co przejmowac na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie tak myslałem ze na diesla trzeba troche wiecej wydac... choc na allegro otomoto tego pełno w takiej cenie ale wiadomo.. wtopic pieniądze idzie łatwo a poźniej ktos narzeka ze to francuz itp a nie wpadł na to ze z ceną było cos nie tak...

no wiec chyba moj wybór padnie na 2.0 benzynke... ile to spala w cyklu miejskim? i mieszanym?

 

no i na co zwrócic uwage kupując taką 2litrową benzynke?

no i jak sprawują sie wasze karty do odpalania samochodu? dla mnie to jakis szok.. zero zamków itp? nie jest to awaryjne?

 

pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!