Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do kolegów.Potrzebuję przerejestrować moją megankę II z ciężarowego na osobowy 5 miejsc.Problem polega na tym że nie posiadam pasa środkowego tylnej kanapy.Czy ktoś z was zastosował pas z innego modelu bo za oryginał bardzo dużo chcą a trochę się wykosztowałem by stać się posiadaczem tego pięknego auta.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem taką przeróbkę ze swoją poprzednią meganką I ph II kombi. Aby w stacji kontroli pojazdów (okręgowej) uznali przeróbkę na osobowy potrzebujesz zaświadczenia z warsztatu o przeprowadzonej zmianie (montaż pasa, demontaż kratki). Jak zrobisz to samodzielnie to mogą ci nie wydać zaświadczenia o o tym, że samochód jest już osobowy (5 osobowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przerabiałem już 3 samochody z ciężarówki na osobowy. Możesz sobie sam zdjąc kratkę i możesz sam zamontować trzeci pas nikogo to nie obchodzi, bo i tak Cię skasują na 250 zł ( razem z przeglądem ). Takiej przeróbki dokonują na miejscu okręgowe stacje diagnostytczne, które posiadaja działalnośc gospodarczą ( serwis samochodowy ) i mogą wystawiać fakturę VAT. Z powodu , że i tak wiąże się to z wykonaniem przeglądu to warto zaczekać do tego terminu. Poza tym mozesz sobie jeżdzić ciężarówką bez żadnych ograniczeń pod warunkiem, że nie wozisz 5 osób. Właśnie moim obecnym Grand Scenikiem tak robię. I jeszcze jedno, który policjant dopatrzy się w Twoim dowodzie, że to ciężarówka. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zastosował pas z innego modelu bo za oryginał bardzo dużo chcą a trochę się wykosztowałem by stać się posiadaczem tego pięknego auta.Wszelką dokumentację już mam chodzi tylko o pas środkowej kanapy.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko kosztuje 2 razy tyle, co pas przedni, albo boczny (w dodatku ten w odróżnieniu nich jest bez napinacza).... :cry:

Z moich dwuletnich obserwacji wynika, że na serwisach aukcyjnych pojawiają się kanapy łącznie z pasem, a jeśli już ktoś sprzedaje oddzielnie pas, to w cenie kanapy, żeby nie stracić na tym biznesie...

Podtrzymuje pytanie, o rozwiązanie zamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez dokonywałem takiej przeróbki, z ta różnica, że miałem kanapę, ale z wymontowanym (jak mi się wydawało) pasem. Pas kupiłem na allegro. Podczas próby wymiany okazało się że pas jest zwinięty w siedzeniu - CAŁY. Niepotrzebnie go kupowałem. Poszukam, może uda mi się go znaleźć skoro jest takie zainteresowanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!