Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima nie działa, sprężarka się nie załącza


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, a to bardzo ciekawe. Skoro żarówka zapala się i gaśnie to przekaźnik nieważne jaki tam jest to działa.

Na tej lini jest pomiar prądu, i może tam coś siadło, lub żarówka którą podłączasz bierze za duży lub za mały prąd.

Próbowałeś podłączyć sprężarkę na ostro pamiętając o biegunowości? Ja bym jeszcze sprężarki nie wykluczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krótko sprężarka chodzi (poza tym wymieniałem niedawno pasek i koło obraca się lekko bez żadnego bicia itp).Ale co mogło siąść,to jest pytanie ?

I napięcie na wtyczce sprężarki jest cały czas około 1.28-1.3 V,bez wzgledu czy klima włączona czy wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij moduł upc pod maską i przelutuj zaznaczony na obrazku pin nr. 5

Niedawno szukaliśmy klimy w megance, objawy były bardzo podobne i okazało się, że ten pin był luźny na mocowaniu w płytce upc. Napięcie na sprzęgle się pokazywało ale żarówki 5 W już nie dało rady pociągnąć.

post-4670-0-59918000-1405581142_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że u mnie jest ten nowszy model biały (wczoraj go wyjmowałem i rozbierałem i suszyłem ale nie było widać wilgoci jak nówka w środku).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i panie

Również mam problem z zalanczniem sprezarki jest świeżo nabita i szczelna i nagle przestała chodzić wymienili czujnik cisnienia w tyczke sprawdzili na kompie zadnych bledow nie ma. cisnienie ok a sprezarka sie nie załącza kombinowali ponad 4godziny i tak i tak niczego nie znalezli recznie załączyli sprezarke i zaskoczyla z kompa tak wiec sprezarka oki czy ten czujnik w lusterku moze miec wplyw na załączanie czy cos innego jeszcze a bezpiecznik jest dobry sprawdzili niby wszystko ale i tak nie dziala klimatronik manualna chodzi i wszystkie biegi wentylatora chodza zaznaczam tak przy okazji mam z 2005 1,9 dci moze ktos cos podpowie bo dostaje szalu juz ;-)

Pozdrawiam i z gory dziękuje

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W poczuciu wdzięczności dla całego grona forumowego. Dzięki niemu, wszak naprawiłem dziś klimatyzację. A było to tak.

Klima przerywała w różnych sytuacjach. Faktycznie w upalne dni nie lubiła chłodzić. Zdjąłem zderzak a przedtem jeszcze obejrzałem te bezpieczniki koło akumulatora. Obruszałem wtyczki i kable, zmierzyłem napięcie na bezpiecznikach itd. Kiedy włączyłem klimę to nie chłodziła, ale wiatrak zaczynał się kręcić. Obejrzałem wtyczkę czujnika ciśnienia, wykręciłem czujnik...psyknęło i ładnie zamknęło. Potem mierzenie oporu cewki sprzęgła pompy = 4 omy, wiec przy 12v prąd ~3A. No i wtyczka się wytopiła. A lubiłem się schładzać na postoju :( Zdjąłem izolację, wydobyłem resztki linki miedzianek z podtopionej wtyczki, zlutowałem, nasunąłem termokurczliwa i działa. Wszystko dzięki Wam.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany wymieniłem czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego. Zrobiłem to odchylając prawe nadkole. Reszta na wyczucie. Cała operacja przeprowadzona w kilka minut. W zasadzie to wyglądałem jak weterynarz naprawiający od tyłu krowę :)

Co ciekawe, czujnik uszkodził się z powodu korozji obudowy. Zrobiły się w nim dziury i do środka weszła woda.

Po sprawdzeniu instalacji zamiennikiem z rezystorów, wymieniłem w ciemno.

Najlepsze jest jednak to, że nawiew który nie działał na czwartym biegu, po wymianie czujnika raptem zaczął działać w pełnym zakresie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moze i mi ktoś będzie w stanie pomóc.

Próbowałem uruchomić klimę wpinając rezystorki, ale nie ruszyło. Byłem dzisiaj u speców od klimy, podłączyli samochód pod kompa i wyszło na to że nic nie wiadomo. Wszystkie czujniki dają prawidłowe odczyty (temp. wewnątrz, temp. zewnątrz, czujnik nasłonecznienia, temp. cieczy chłodzącej). Sprężarka startowała spod kompa i rurki się robiły zimne. Facet stwierdził, że silnik nie pozwala na włączenie klimy i już poszedł temat żeby coś tam wymieniać na ślepo, a to jak wiadomo początek zbędnego wydawania pieniędzy. Jakby ktoś miał jakieś sugestie byłbym bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!