Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima nie działa, sprężarka się nie załącza


Rekomendowane odpowiedzi

^^ Opisałeś zachowanie AC w przypadku uszkodzenia czujnika temp. w lusterku. Niektórzy uważają że czujnik ten nie ma wpływu na działanie AC.

 

Wyczyść wtyczkę prawego lusterka, w którym zamontowany jest czujnik temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy uważają że czujnik ten nie ma wpływu na działanie AC.

Między innymi ja tak uważam, tylko małe sprostowanie. Nie "na działanie AC" tylko na możliwość załączenia sprężarki gdy temperatura wskazywana przez termometr na wyświetlaczu jest np. ujemna. Czujnik w lusterku bierze udział tylko w przypadku ustawienia klimatronika w trybie AUTO. Ręcznie zawsze da się załączyć klimatyzację niezależnie od tego co pokazuje termometr sterowany czujnikiem w lusterku.

By się o tym przekonać w miejsce sondy w lusterku wpiąłem potencjometr by móc dowolnie ustawiać temperaturę na wyświetlaczu. W wyświetlaczu mam zamontowaną niebieską diodkę która sygnalizuje faktyczne załączenie sprężarki. I jak widać na poniższym zdjęciu przy temperaturze wskazywanej przez wyświetlacz minus 24 st. klimatyzacja załącza się. I tak się dzieje przy każdej temperaturze.

Ustawienie 15 st. na klimatroniku zawsze załącza klimatyzację, nawet w trybie auto.

post-4670-0-55415300-1435937055_thumb.jpg

post-4670-0-77180100-1435937421_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie problem z klimatyzacją wygląda następująco, wentylator działa, po włączeniu klimatronika słychać w skrzynce bezpieczników "cyknięcie" (przekaźnik), bezpiecznik od sprężarki wymieniony bo był spalony, klima szczelna i nabita. Sprężarka nie chce się włączyć. w ddt2000 wywaliło mi takie coś:

 

 

Devices with failures

GMT Środkowoeuropejski czas letni

Date 2015-07-05T19:30 2015-07-05T21:30

 

Warning : No Failure detected but there is request ReadDTC with error

Climatisation - Climatisation régulée Redesign P0 X84 Série Warning : No Failure detected but there is request ReadDTC with error

 

--------------------------------------------------------------------------------

^ Function : Climatisation - Name : Climatisation régulée Redesign P0 X84 Série

Warning : No Failure detected but there is request ReadDTC with error

 

Co by to mogło być. Po włączeniu klimatyzacji skraplacz (chłodnica) się robi mokry i kapie z niego woda a raczej powinno kapać z parownika w środku auta. Czy możliwe jest by klima była jakoś przestawiona na tryb grzania ? i jak to zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane II Grandtour 1,5 dci 86 KM 2006r, klimatyzacja manualna. Klima z dnia na dzień przestała działać.

-Pojechałem na napełnienie, poziom czynnika w normie.

-Na komputerze błąd DF221 - informacje na temat wyłącznika sprzęgła, nieciągły , niespójność (oprócz tego DF025 połączenie jednostki diagnostycznej podgrzewania wstępnego - obecny - układ otwarty).

-Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki (te w komorze silnika też - tragedia!).

-Sprawdziłem złącza od pompy i presostatu, przeczyściłem styki.

-Wymieniłem presostat na nowy i nadal nie załącza.

-Sprawdziłem wiązkę od presostatu, był lutowany jeden kabel więc przelutowałem na nowo, reszta wydaje się w porządku.

Dioda AC świeci, klimatyzacja nadal nie chłodzi.

Czy wykasowanie tych błędów może pomóc i czy ktoś ma pomysł na dalszą naprawę?

 

Dodam jeszcze, że ostatnio wysiadło mi podświetlenie tablicy rej. z tyłu i podgrzewanie, po zlutowaniu kabelków w harmonijce przy tylnej klapie wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być uszkodzone UPC koło akumulatora bo z tamtąd stamtąd idzie sterowanie na sprężarkę klimatryzacji

Do sprawdzenia instalacja od UPC do sprężarki jak ok to wysterować sprzęgło klimatyzacji z clipa jak nie zadziała to mamy uszkodone UPC

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się rozwiązał ale nie do końca.

Mianowicie:

Wymieniłem czujnik ciśnienia. Sprężarka ruszyła po chwili wywalił bezpiecznik. Wymieniłem bezpiecznik wsadziłem 15A i klima działa około 20 min. Po tym czasie znowu pada bezpiecznik. Czy jest możliwe by powodem tego był delikatnie mówiąc zapchany a dokładniej prawie zamurowany filtr kabinowy zza którego wypadła tona liści ? właśnie go zdemontowałem i ponownie wymieniłem bezpiecznik na 15A wymieniłem tylko nie mam możliwości zostawić na 20 min odpalonego auta. Czy szukać gdzieś dalej. Napięcie na bezpieczniku wynosi 13,6V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymieniłeś bezpiecznik w skrzynce pod maską to on odpowiada tylko za samą cewkę sprzęgła. Zapchany filtr w kabinie nie ma nic wspólnego z paleniem się bezpiecznika. Warto by sprawdzić czy przewody do spręzarki są całe i zmierzyć opór cewki sprzęgła. Może być tak, że sprzęgło po dłuższej pracy robi zwarcie i pali bezpiecznik. Swoją drogą tam powinien być bezpiecznik 10 A.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem że tam powinien być 10A tylko że 10-ka odrazu wywalała i miałem pod ręką jeszcze 15A. Co do zmierzenia cewki jest konieczny demontaż sprężarki ? ewentualnie jakiś opis gdzie mogę znaleźć by się do tego dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wypiąć wtyczkę ze sprężarki i podłączyć do dwóch pinów w sprężarce omomierz. Dobre dojście uzyskasz demontując zderzak. To tylko parę minut dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Co do cewki jaka powinna być wartości na obwodzie ? Jeśli cewka będzie sprawna to jak sprawdzić sprzęgło ewentualnie jak je również wykluczyć. Czy samo sprzęgło można gdzieś dokupić. Samo sprzęgło podobno jest na łożysku, jak owe łożysko jestem w stanie sprawdzić oraz czy jest możliwa wymiana tego łożyska bez demontażu sprężarki ? Może jakoś was naprowadzę na to co może być grane jeszcze takim objawem (a być może to jest normalne) jak włączam przycisk AC w klimatroniku to mija około 3-4 sekund nim słychać charakterystyczne cyknięcie i sprężarka się włączy, wydaje mi się że powinno to się odbyć praktycznie od razu a jednak chwila mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro się może za to zabiorę. Jeszcze wyczytałem że za sterowanie klimatronikiem odpowiedzialny jest również układ z silnika, a co jakiś czas bez powodu (wiąże się to z EGR-em) wywala mi na wyświetlaczu sprawdź wtrysk. Ewentualnie czy to może być powiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!